УВАГА!

субота, 30 листопада 2013 р.

НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ! НА МАЙДАНІ ПРОЛИЛАСЯ КРОВ УКРАЇНЦІВ

"Майдан по-звірячому зачистили. Десятка поранених. Десятки затриманих. Такого Україна ще не бачила" , пише депутат Андрій Шевченко у своєму твітері. 

За його словами, штурм розпочався близко 4-ї ранку. За повідомленням ЛігаБізнесИнформ, о 04:15, на Майдані залишалися близько 1 тисячи осіб. Очевидці повідомили, що молодих людей, у тому числі жінок, які залишилися на ніч, били кийками, тягнули по землі, били ногами.
Всіх людей витіснили з площі. Є інформація про поранених і заарештованих, на місці видно кров.
Як передає кореспондент УП, станом на 5 ранку "Беркут" щільним кільцем зайняв майдан Незалежності.
Як повідомив один з активістів Євромайдану Зорян Шкіряк, "жорстока чистка Майдану відбулася о 4.10.  Понад 2 000 озброєних спецназівців проти кількох сотень мирних демонстрантів. Били всіх без виключення. Кийками, ногами, шумові гранати, травили газом. Зв'язок лежав понад годину.  Десятки затриманих. Вони навіть після зачистки розганяли людей, що збиралися більше трьох. Ми з Андрієм Шевченком, Лідією Котеляк та Володимиром Бойком та Оксаною Продан залишаємось тут".
За даними 5 каналу, на початку шостої ранку на територію майдану біля стели Незалежності заїхав КаМаз, комунальники почали прибирання території після бійки та розтрощеня усього реквізиту, який використовувався на майдані під час мітингів
Увесь периметр площі оціплено Беркутом у кількості кількох сотень, виставлено огорожі та щити. Обабіч на вул.Інститутській стоять кілька автобусів спецпризначенців, міліція та "швидка".
Інший ативіст Євромайдану Євген повідомив на своїй сторінці  у Facebook: "Наразі патрулі "Беркуту" та автобуси з міліцією патрулюють нічний центр. Шукають тих, хто утік чи уцілів. Добивають і пакують в автозаки. Коли штурмували, лупили нещадно. Дівчат, жінок. Усіх".
За даним очевидців, під час зачистки Майдану «Беркут» бив усіх без розбору, навіть перехожих та тих,  хто сидів на лавках на вул. Хрещатик.
За даними очевидців, до лікарні відвезли від 20 до 30 постраждалих, зараз на Майдані чергує одна машина "Швидкої допомоги", площу прибирають, їздять поливальні машини.

Українська правда

пʼятниця, 29 листопада 2013 р.

УКРАЇНА НЕ ПІДПИСАЛА УГОДУ ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС

Президент Віктор Янукович не підписав у Вільнюсі Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом на саміті "Східного партнерства".

Як повідомляє кореспондент ВВС Україна, на саміті ЄС парафував угоди про асоціацію з Молдовою і Грузією та підписав угоду про лібералізацію візового режиму з Азербайджаном.
З Україною не підписано жодного документа.
Таке рішення української влади було очікуваним і в попередні дні викликало хвилю розчарування серед офіційних представників ЄС та спровокувало масові протести в Україні.
21 листопада Кабінет Міністр вирішив призупинити підготовку до підписання угоди з ЄС, заявивши при цьому, що не відмовляється від євроінтеграції.
Відкладення угоди в уряді пояснили тиском Росії та бажанням України мінімізувати економічні ризики. Київ заявив, що хотів би отримати від ЄС компенсації за можливі втрати від погіршення торговельно-економічних відносин з Росією.
Президент Віктор Янукович сказав журналістам, що підпише цю угоду тільки у тому разі, якщо Україні запропонують "нормальні умови". Він також наполягає на тристоронніх переговорах Україна-Росія-ЄС, проти чого заперечує Євросоюз.
Напередодні європейський комісар Клацнути Штефан Фюле заявив, що ЄС готовий відновити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Україною, як тільки сама Україна буде готова до цього.
Міністр закордонних справ Литви Клацнути Лінас Лінкявічюс в інтерв'ю ВВС Україна сказав, якщо Угода не буде підписана на саміті у Вільнюсі, то потім зробити це буде важче, однак процес все одно "буде продовжено".
Депутат Європарламенту Клацнути Яцек Саріуш-Вольський висловив думку, що наступна можливість підписати угоду з ЄС з'явиться після президентських виборів в Україні, коли буде обраний "новий проєвропейський президент з сильним демократичним мандатом".

 ВВС Україна

У БАЛУЧИНІ СТАЛАСЯ ПОЖЕЖА

Сьогодні, 29 листопада о 01:41 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в житловій будівлі у селі Балучин. 

Попри сильний вогонь, пожежникам вдалося врятувати від згорання два житлових будинки та 0,5 тонн зерна. 
Про це повідомляє прес-центр ГУ ДСНСУ у Львівській області. 
Внаслідок пожежі вогнем знищено дерев`яне перекриття на площі 15 кв.м, покрівлю на площі 55 кв.м, речі домашнього вжитку на площі 10 кв.м та пошкоджено стіни на площі 10 кв.м. Пожежу ліквідовано о 04:22. 
Фото: прес-служба 
ДСНС у Львівській області

четвер, 28 листопада 2013 р.

ЖИВИЙ ЛАНЦЮГ ОБ’ЄДНАЄ УКРАЇНЦІВ

Наступили дні Вільнюського саміту. Україна замерла в очікуванні дива – чи підпише Янукович Угоди про асоціацію з ЄС? Сотні українців обурилися по цілому світу і на захист євроінтеграції розпочали Євромайдани.  

Завтра, 29 листопада – історична дата для України у Вільнюсі. З приводу цього, українці створюють Живий ланцюг, який проходитиме по дорозі Київ-Чоп Буського району з 12 год. 
Кожен може прийди і долучитися до масштабної акції. Разом – ми сила!

середа, 27 листопада 2013 р.

РЯТУВАЛЬНИЙ ПІДРОЗДІЛ У ХВАТОВІ

Фото: ck.mns.gov.ua
Для забезпечення проїзду на складних ділянках доріг у разі ускладнення погодних умов там чергують п’ять рятувальників Загону технічної служби обласного управління ДСНС України й відповідна техніка.

Прес-служба інформує 27 листопада, що сьогодні температура повітря на Львівщині коливається в межах від чотирьох градусів морозу до одного градуса тепла, без опадів, покриття на дорогах сухе, місцями мокре. Та все ж для забезпечення проїзду на складних ділянках доріг у разі ускладнення погодних умов на автошляхах Львівщини чергують одиниці техніки та п’ять рятувальників Загону технічної служби ГУ ДСНС України у Львівській області. 
Зокрема, рятувальні підрозділи дислоковані у селі Ясенів Бродівського району та селі Хватів Буського району. 

вівторок, 26 листопада 2013 р.

БУСЬКА РАЙОННА РАДА УХВАЛИЛА РІШЕННЯ НА ПІДТРИМКУ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ

У Буську, сьогодні відбулася позачергова сесія Буської районної ради, на якій депутати прийняли Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України щодо подальшої повномасштабної євроінтеграції України та недопустимості зриву підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом 28 листопада 2013 року.

"... Усупереч думці переважної більшості громадян України, перекреслюючи зусилля кількох останніх років, провладні політики та чиновники під абсолютно надуманими приводами всіляко відтягують виконання взятих на себе зобов'язань щодо євроінтеграції.
Тим, хто бажає і надалі залишатись у "сірій зоні" напівцивілізованого пострадянського суспільства з його тотальною корумпованістю, вседозволеністю владоможців та утисками прав і свобод, байдужий рівень добробуту співвітчизників. Однак, замороження , або, як кажуть зараз "пауза" у процесі євроінтеграції України означає лише повільне падіння України в міцні "обійми" північного сусіда.
Відтак, керуючись волею жителів Бущини, ми, депутати Буської районної ради, звертаємось до Президента України, Голови Верховної Ради України з вимогами не допустити зриву підписання Угоди прор асоціацію між Україною та Європейським Союзом у Вільнюсі 28 листопада та негайно відправити у відставку уряд Азарова!" -  за такий текст звернення депутати проголосували одноголосно.

Також перед присутніми виступив голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош, який став разом з іншими бущанами від УНП учасником Євромайдану в Києві, поділився своїми враженнями від поїздки, закликав до підтримки протестуючих. Участь у позачерговій сесії взяло 44 депутати з 54. 
Варто відзначити, що усі депутати одноголосно на позачерговій сесії прийняли рішення провести збори депутатів Буської районної ради у місті Києві на Європейській площі 28-29 листопада.



ЧЕРЕЗ ПОГОДНІ УМОВИ – СЕЛА ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ ЕЛЕКТРИКИ

Через негоду на Львівщині було знеструмлено чимало ліній електропередач у населенних пунктах.

Працівники ПАТ «Львівобленерго» здійснили всі необхідні заходи для відновлення електропостачання споживачам.
Зокрема, як повідомили «Буський медіа-портал», біля Красненської ЗОШ №1, мешканці побачили обірваний провід електропередачі. 
Наразі у селах вже відновили електропостачання мешканцям Буського району.

понеділок, 25 листопада 2013 р.

У КРАСНОМУ ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ НА ПІДТРИМКУ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ

Надбужанці - за Європейський Союз!

У суботу, 23 листопада у Красному свободівці організували віче на знак протесту проти відмови уряду від євроінтеграції. Представники ВО «Свобода» - депутат Буської районної ради Володимир Юхима, голова Братства ОУН-УПА станичний Буського району Мар’ян Длугош, свободівець Микола Чучман виступили перед громадою та закликали присутніх долучатися до акцій на підтримку євроінтеграції.
Також, Буська районна рада створила координаційний штаб акцій протесту проти зірвання  підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

субота, 23 листопада 2013 р.

НАДБУЖЖЯ ВШАНУВАЛО 80-ті РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ

Сьогодні у Буському районі, як і по цілій Україні, відбулись поминальні богослужіння з нагоди вшанування 80-х роковин пам’яті жертв Голомору-геноциду.
Зокрема, в Буську, Красне та Олесько пройшли поминальні служби за участі духовенства, громадськості, представників влади та журналістів, які схилили голови перед пам’яттю жертв Голодомору.
В цей день відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання та запалення скорботних свічок.

БУЖЧАНИ ДОЛУЧАЮТЬСЯ ДО ЄВРОМАЙДАНУ

Фото: unian.net

Після рішення уряду призупинити процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС – у містах України розпочалися акції  на підтримку євроінтеграції.

Обурені українці вийшли на вулиці своїх міст, щоб висловити свою громадянську позицію. Тисячі прихильників укладання угоди України з Євросоюзом про асоціацію зібралися на майдані Незалежності. Люди стоять надворі попри дощ.
За інформацією, «Буського медіа-порталу», на Майдані у Києві також перебувають декілька осіб бужчан, які ще у четвер виїхали в столицю, на захист євроінтеграції. До слова, бужчани вже два дні поспіль також беруть участь в львівському Євромайдані.
На даний момент запрацював телефон гарячої лінії координаційного штабу, створеного у Львівській обласній раді у зв’язку з проведенням акцій на підтримку Євромайдану. Громадяни можуть телефонувати за безкоштовним номером гарячої лінії 0-800-501-727 (лінія працює без перебоїв, у цьому переконалися журналісти «Буського медіа-порталу) та повідомляти про різного роду ситуації, які виникатимуть під час виїзду до Києва на Євромайдан, а також аналогічних акцій, які відбуваються на території Львівської області.
Як повідомили журналісту «Буського порталу» на гарячій лінії, за цим номером можна також записуватися на поїздку до Києва, який організовує створений координаційний штаб Євромайдану у Львові. Станом на 12 годину йдуть переговори, щодо забезпечення всіх охочих транспортом до столиці на неділю, 25 листопада, де планується масштабна акція протесту. Список охочих поповнюється щогодини. Серед них і наші земляки.
«Хочеш у Європу? Піднімай свою попу!», - такими закликами у соціальних мережах  людей закликають виходити на Євромайдан.
Наталя Павлюк, 
Роман Матвіюк.

четвер, 21 листопада 2013 р.

У ЄВРОПУ ВЖЕ НЕ ЙДЕМО!

Наперодні завтрашнього дня – дев’ятої річниці Майдану – Україна втратила можливість вступити в омріяний роками Європейський Союз.

В світлі останніх подій – дуже символічно такі «сюрпризи» робить нинішня влада для українського народу, позбавляючи свій народ єдиного кращого майбутнього.
Напередодні 9 річниці Майдану українська влада оприлюднила для народу шокуюче розпорядження, в якому йдеться про призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та ЄС, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами — членами, з іншої сторони, і дію рішення Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 р. "Про підготовку до підписання проекту Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами — членами, з іншої сторони".
Згідно з розпорядженням, таке рішення ухвалено "з метою вжиття заходів щодо забезпечення нацбезпеки,  більш детального вивчення та опрацювання комплексу заходів, які необхідно здійснити для відновлення втрачених обсягів виробництва та напрямів торговельно-економічних відносин з Російською Федерацією та іншими державами — членами СНД". 
З усього вищесказано, можна зрозуміти, що влада провалила шанс вступити в Європу. А причина у цьому, як стверджують експерти це - гроші, які Європа не запропонувала Президенту.
Чого чекати Україні далі, можна лише здогадуватися. Попереду - повна руйнація країни, занепад життя українців та повний колапс.  
Роман Матвіюк.

МЕШКАНЕЦЬ ЗАКАРПАТТЯ ЗАГИНУВ В АВАРІЇ

Все частіше стаються ДТП у Буському районі. 

У середу, 20 листопада о 18.10 на автодорозі Київ – Чоп поблизу села Яблунівка  водій позашляховика «Гранд Чероки», 1961 року народження, скоїв наїзд на пішохода, 1966 року народження (проживав у с. Калини Тячівського району Закарпатської області), повідомили в Департаменті цивільного захисту Львівської ОДА. 
Від отриманих травм постраждалий помер на місці події. Причини ДТП встановлюються. Проводиться дослідча перевірка.

субота, 16 листопада 2013 р.

КРАЇНА ДИТЯЧИХ МРІЙ, НАЗВА ЯКІЙ "МОЛОДА ГВАРДІЯ"

Цього року під час «оксамитового» сезону вихованці Олеського Будинку дитячої та юнацької творчості Папроцька Роксолана та Сендега Юрій перебували на оздоровленні у м. Одеса в Українському дитячому  центрі «Молода гвардія» в    Х-ій тематично-цільовій зміні в категорії обдарованої та талановитої дитини. 

Квота була надана Львівському обласному центру науково-технічної творчості учнівської молоді для активних учасників і переможців різноманітних заходів.
Переможці Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій рідний край» Юрко та Роксолана нагороджені дипломами ІІ та ІІІ ступенів Українського державного центру позашкільної освіти, їх творчі роботи, виконані в техніці бісероплетіння та ручного ткацтва, експонувалися на ІІІ Всеукраїнській виставці-звіті дитячої творчості «Країна майстрів» у м. Києві, до участі в якій  запрошувалися вихованці позашкільних навчальних закладів – переможці та призери всеукраїнських і міжнародних заходів.
Творчими успіхами діти завдячують своєму наставнику – керівнику гуртків декоративно-ужиткових видів мистецтва Олеського БДЮТ Турченяк Оксані Василівні.
Перебування в «Молодій гвардії»,  одному з найкращих і найпрестижніших центрів відпочинку для дітей, залишило в пам’яті Роксолани та Юрія багато цікавих знайомств, приємних та незабутніх вражень. Бо кожен день в «Молодій гвардії» - це нова творча діяльність, бадьорий настрій  та спілкування з однолітками. Їм дуже-дуже сподобалось!
Завдяки чудово спланованому відпочинку, насиченому захоплюючими екскурсіями, культпоходами, загоновими та дружинними справами, діти поринули у казковий світ своїх мрій, зрозуміли, що вони справді збуваються.
Тамара ДЕМЧУК, 
директор Олеського БДЮТу

понеділок, 11 листопада 2013 р.

У ГОСТЯХ ВИХОВАНЦІВ

Волонтери доброчинної акції «Подаруй дитині свято» цими вихідними побували у деяких дитячих будинках, де вони зібрали написані дітками листи зі своїми мріями та очікуваннями. 

Волонтери доброчинної акції цими вихідними побували у гостях у вихованців дитячого будинку «Добре серце» (з с. Новий Милятин) та дошкільного дитячого будинку №1 у Львові (вул. Таджицька 21), де зібрали написані діточками листи до Святого Миколая. Усього вдалося з зібрати 82 листи з дитячими мріями та побажаннями. Цього тижня листи до Св. Миколая писатимуть вихованці дитячого будинку «Оранта» з м. Дрогобич.
Мета акції – подарувати кожній дитині незабутнє та довгоочікуване свято, аби вона усією душею повірила у добро та казку та отримала омріяні подаруночки. Серед мрій кожної дитини – іграшки, ляльки, заколки, плаття хочуть дівчатка, машинки, футбольні м’ячі, спортивні костюми – хлопчики. Кожній з цих дітей необхідний теплий одяг та взуття на зиму, білизна, засоби гігієни, книжки, шкільне приладдя, ігри.
Організатори акції звертаються до усіх людей, кому небайдужі долі сиріт стати помічниками Святого Миколая. Для цього потрібно взяти дитячого листа чи просто здійснити одне із побажань котроїсь дитини, або ж просто принести канцтовари, ігри, книжки, солодощі до «офісу Святого Миколая», що у Львові на вул. Куліша 22/3а до 17 грудня.

неділя, 10 листопада 2013 р.

НАДБУЖАНСЬКІ БІБЛІОТЕКИ ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ ПЕРІОДИЧНОЇ ПРЕСИ


У Буському районі місцевих бібліотек позбавили єдиного друкованого джерела інформації для читачів. Обуренню немає меж! 

Днями кореспондент «Буського порталу» завітав в гості до кількох місцевих бібліотек району – Красного та Буська, де був щиро приголомшений новиною від місцевих працівників установи, які стверджують, що їм перестали виписувати періодичні видання у другому півріччі цього року. 
«Кожного року усім бібліотекам виписуються різні періодичні видання. Ми, до прикладу, завжди отримували газети «Високий замок», «Воля народу», «Друг читача» та дитячі видання. А вже з другого півріччя, ми вже нічого не отримуємо. Щоразу до нас приходять чисельні читачі похилого віку і запитуються за улюбленими газетними та журнальними виданнями. Змушені їм відмовляти»,  – скаржиться журналісту пані Наталія, бібліотекар селища Красне.
«Це справді так! Ми теж не отримуємо жодного періодичного видання. Деякі люди приходили, щоб погортати, те чи інше видання, поділитися новиною чи обговорити прочитане. Та й діти прибігають, питаються чи немає свіжих випусків «Мудрагелика» чи «Журавлика». Та й самі ми, як працівники установи залишилися без єдиного друкованого джерела інформації», – підтверджує факт, Галина, бібліотекар з міста Буськ.
«Ми дзвонили в районний центр, щоб запитати, чого періодичні видання перестали приходити до нас., –розповідає, бібліотекар зі селища Олесько. – Нам пояснили, мовляв, коштів немає. Натомість порадили нам звертатися до місцевих підприємців та депутатів, щоб ті допомогли зі передоплатою».
Чому не вистачає коштів в районі на друковане слово? Чи залишуться місцеві бібліотеки без періодичного видання у 2014 році?
Ці та інші питання, ми ставимо керівнику відділу культури та туризму Буської РДА Людмилі Ціхоцькій.
Будемо чекати відповіді.
Роман Матвіюк.

понеділок, 4 листопада 2013 р.

У НОВОСІЛКАХ ВІДЗНАЧИЛИ ПЕРЕПОХОВАННЯ О. МАРКІЯНА ШАШКЕВИЧА

Учора, 3 листопада, у селі Новосілки відбулись урочистості з нагоди 120-ї річниці перепоховання о. Маркіяна Шашкевича. 

У заходах взяли участь представники обласної та районної влади, працівники культури та громадські діячі повідомила прес-служба Львівської ОДА. 
Зокрема, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Наталія Гамкало спільно з громадським діячем Романом Лубківським, представниками районної влади та громадськості поклали квіти до першого місця поховання о. Маркіяна Шашкевича на кладовищі в с.Новосілки Буського району, де також відбувся чин панахиди. Окрім того, керівництво області поклали квіти до пам’ятника Маркіяну Шашкевичу на території музею-садиби та відвідали музей і загальноосвітню школу, що носить ім’я Маркіяна Шашкевича.
Також на території музею-садиби посадили деревце дуба, привезеного з Канева.
В рамках відзначення 120-річниці перепоховання о.Маркіяна Шашкевича відбулась презентація повного зібрання творів М.Шашкевича в Народному Домі у с. Новосілки.
Зазначимо, що ініціатором цього видання є Роман Лубківський, впорядкував та відредагував книгу Михайло Шалата. Видання «Повного зібрання творів Маркіяна Шашкевича» відбулось завдяки сприянню та підтримці Львівської облдержадміністрації у видавництві «Коло».
Наталія Гамкало подякувала громаді за те, що вони пам’ятають, шанують та бережуть згадки про о. Маркіяна Шашкевича та подарувала шістьом закладам культури Буського району пам’ятні книги, в тому числі й «Повне зібрання творів Маркіяна Шашкевича».
Також знаковою подією стало повернення надгробного хреста з могили Шашкевича, який тривалий час був невідомий для громади, до активів музею-садиби в с. Новосілки.
«Ми очікуємо відкриття другої черги музею, що дозволить трохи оживити музей, зробити його більш цікавим та зрозумілим для громади. Сюди будуть приїжджати школярі й працівники закладу докладуть максимальних зусиль, аби вони зрозуміли, що отець Маркіян – це саме та людина, завдяки якій світ побачив першу “Читанку” українською мовою», – зазначила Н.Гамкало.
Варто також відзначити, що в рамках підготовки до відзначення цієї пам’ятної дати представники молодіжних громадських організацій впорядкують пам’ятні місця, пов’язані з о. Маркіяном Шашкевичем.
Додатково зазначимо, що 6 листопада, в день народження Маркіяна Шашкевича, керівництво області покладе квіти до його могили на Личаківському кладовищі та до пам’ятника на вул. Коперника у Львові, а також відвідають музей Русалки Дністрової
 ГАЛ-ІНФО.
ФОТО З АРХІВУ "БУСЬКОГО ПОРТАЛУ".

субота, 2 листопада 2013 р.

ВДАІ БУСЬКОГО РАЙОНУ ВИКОРИСТОВУЄ АВТОМОБІЛІ БЕЗ АВТОЦИВІЛКИ

Відповідно до вимог Правил дорожнього руху водії механічних транспортних засобів повинні мати в тому числі поліси (сертифікати) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Виняток складають учасники бойових дій та інваліди війни, інваліди I групи, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи, у його присутності, які звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. За кермування автомобілем без автоцивілки водій підлягає адміністративноу штрафу за ч.1 ст.126 КУпАП в розмірі від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Таким чином, водій без поліса не може кермувати автомобілем, бо ризикує бути оштрафованим. Водіям службових транспортних засобів не надано переважного права порушувати вимоги чинного законодавства, зокрема для них не передбачено виняток у страхуванні цивільно-правової відповідальності. Тож, заборона кермування не забезпеченими транспортни засобами розповсюджується і на службові автомобілі. Проте, як і в багатьох інших випадках, співробітники ДАІ МВС України ігнорують вимоги Закону. 
За допомогою онлайн-сервіса МТСБУ для перевірки чинності полісів автоцивілки https://mail.mtibu.kiev.ua/Cbd/MTSBU_Pages/Tree.aspx АКТИВИСТ пересвідчився, що службові автомобілі ДАІ, державні номери яких 0023 та 0064, не забезпечені цивільно-правовою відповідальністю, тобто експлуатувати ці транспортні засоби заборонено Правилами дорожнього руху, Законом України «Про дорожній рух» та Кодексом України про адміністративні правопорушення. Схоже, посадові особи ДАІ, котрі самі в першу чергу мають виконувати вимоги чинного Законодавства, їх просто ігнорують, бо самостверджуватися вони можуть лише на притягненні до відповідальності простих водіїв. 
Для з’ясування обставин, що склалися, Активіст надіслав запит до ВДАІ Буського району. Б.М.Палюх підтвердив, що терміни дії автоцивілок на службові автомобілі ДАІ закінчилися, тож Державтоінспекція, яка вихваляється, що стягує багатомільйонні штрафи з водіїв, не в змозі заплатити за поліси автоцивілки. 
Однак, АКТИВИСТ не влаштовує така відписка, тому ми оскаржили дану відповідь у встановленому порядку. Коли надійде остаточна відповідь, ми проінформуємо читачів окремо. 
Підсумовуючи дану історію, радимо водіям відстоювати свої права на дорозі, та по мірі можливостей звертати увагу працівникам ДАІ на те, чи виконують вони також Правила дорожнього руху.
АКТИВІСТ.

пʼятниця, 1 листопада 2013 р.

ЛИСТОПАДОВИЙ ЧИН – СИМВОЛ НЕВМИРУЩОЇ ІДЕЇ УКРАЇНЦІВ ДО СВОБОДИ ТА НЕЗАЛЕЖНОСТІ

У Буську відзначили 95-ту річницю проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.
Урочисте віче за участю представників влади, громадських організацій та громади міста, відбулося сьогодні,  біля пам’ятника першого президента ЗУНР, нашого славного земляка Євгена Петрушевича.

До привітального слова були запрошені заступник голови Буської РДА Євген Кичурчак та заступники Буської районої ради Богдан Гринишин та Михайло Гаєвський.

Зокрема, Михайло Гаєвський у своєму виступі перед громадою наголосив, що сьогоднішня дата – є знаменою подією в Україні на шляху здобуття незалежності. 
«Ми повинні пам’ятати,  той приклад служіння Богу і Україні. Це повинно для нас бути аксіомою», - закликав присутніх чиновник. 
В урочистому заході також брали участь: чоловічий вокальний ансамбль «Патріот» (керівник Микола Сирота), жіночий вокальний ансамбль НД села Старий Милятин та юна Соломія Король зі села Ріпнів, яка виконала щиру патріотичну пісню. 
Варто також відзначити, що до відзначення цієї дати долучилися вкотре надбужанські пластуни, які провели сьогодні теренову гру на площі Ринок у Буську.
Роман Матвіюк. 
Знімки автора.