Така інформація розміщена на офіційній інтерет-сторінці Буської РДА. Загалом, з 1 квітня 2011 року 56 учасників бойових дій ОУН-УПА Буського району отримуватимуть щомісячно надбавку до пенсії у розмірі 100 гривень. Таке відповідне рішення було прийнято депутатським корпусом Буської районної ради вчора під час проведення VII позачергової сесії.
субота, 30 квітня 2011 р.
Римо-католицька парафії святого Станіслава у Буську святкує 600-ліття
Цьогоріч з нагоди 600-ліття з дня заснування римо-католицької парафії у Буську пройдуть ряд важливих і духовий заходів. Святкування святкової місії триватиме з 1 по 7 травня. Настоятель парафії св. Станіслава у Буську отець Роберт Глодовський запрошує усіх парафіян, мешканців, гостів міста, до участь у святковій місії. Зокрема уже сьогодні вечером, о 18 годині пройде Служба Божа з наукою для молоді на початок святої місії. А о 19 годині – зустріч молоді з місіонерами в катехетичному дому, що на вулиці Шкільна,9. У неділю, 1 травня, о 10 годині пройде Служба Божа на початок святої місії в парафії Пресвятої Трійці в Олеську (каплиця Олеського замку). Початок святої місії в парафіяльному храмі святого Станіслава в Буську розпочнеться о 12 годині.
пʼятниця, 29 квітня 2011 р.
Депутати Буської райради прийняли важливі звернення до Президента та прем'єр-міністра
Сьогодні відбулося засідання позачергової VII сесії Буської районної ради VI скликання на якому депутатський корпус прийняв ряд важливих звернеть до Президента та прем'єр-міністра. Текст звернення депутатів Буської райради розміщений на офіційній інтернет-сторінці Буської РДА. Ось деякі із них ознайомимо читачів.
На теренах Бущини запрацює біоустановка по виробництву енергії
Про це повідомляє офіційна інтернет сторінка Буської РДА. 28 квітня в райдержадміністрації відбулася зустріч заступника голови райдержадміністрації Євгена Кичурчака, керівників фермерських господарств «Апогей», «Вербиченька», «Меркурій», Прогрес» з інвестором - компанією MT-ENERGIE щодо укладення договорів про співпрацю в постачанні сировини (силосу кукурудзи) для біогазових установок. В планах компанії є в найближчий час ввести в дію установку по виробництву енергії поблизу районного центру Буськ, на території приватного підприємства «ВОКС».
Олеський замок багатий на туристів
На пагорбі видніється Олеський замок |
Минулий рік Львівську область відвідало більше 1 млн туристів. Зокрема в літній туристичний сезон, на території області щоденно перебувало близько 3 тисяч туристів, а у вихідні − до 5-6 тис., з яких 60% − туристи з Польщі, 20% − туристи з країн СНД, – повідомила прес-служба Львівської ОДА.
Найбільшою популярністю користуються маршрути: замкові фортифікації Львівщини − Олеський, Золочівський, Підгорецький, Свірзький замки, Тустань, центри релігійного туризму − Страдтч, Крехівський та Унівський монастирі; історичні міста Жовква, Белз, Стрий, Сколе, Самбір, Дрогобич, Львів; курорти Сколівського та Турківського районів − Славського, Тисовця, Плав’я, Волосянки, Розлуча. Серед водних видів туризму популярними є сплави по річці Стрий, Дністер. Часто відвідують туристи водоспади на річці Кам’янка, гори Ключ, Пікуй, Парашка, Сколівські Бескиди.
Щорічно наш Олеський замок відвідують туристи з понад 100 країн світу: Польщі, Білорусі, Російської Федерації, Латвії, Австрії, Німеччини, Азербайджану, Канади, Сполучених Штатів Америки, Ізраїлю, Молдови, Литви, Великобританії, Данії, Франції, Італії, Угорщини.
четвер, 28 квітня 2011 р.
І у нас є контейнери для збору пластикових відходів
На фото: контейнери у Буську |
Вічна проблема байдужості людей до природи може призвести до страшних наслідків, зокрема появи епідемії, хвороб, тощо. Наші люди викидають сміття де попало, не задумуючись про довкілля. Про те, владу це заципило по-живому, і вона вирішила діяти. Діяти спочатку на ділах, а не на словах. Спочатку такі контейнери встановили на вулицях Львова, далі дали розпорядження поступово встановити такі бокси і в районах. Тепер маємо можливість спостерігати як у кожному надбужанському селі появляються такі контейнери. На даний момент такі зручні контейнери, які призначені для пластикових відходів наповняються. Можна здогадуватися, що люди почали менше викидати пластикові відходи деінде. Зараз бокси встановлені в більш населених пунктів нашого району. Зокрема, їх можна побачити у Буську, Ожидові, Олеську, Сторонибабах, Красному , Купче, Побужанах. Планується, що такі контейнери для збору пластикових відходів будуть встановлені в усіх населених пунктів Буського району .
НАТАЛЯ ПАВЛЮК.
Ігор Грещук планує оскаржити законність сьогоднішньої позачергової сесії ЛОР
Голова фракції Партії регіонів у Львівській облраді Ігор Грещук, депутат облради від Буського округу вважає, сьогоднішню позачергову сесію ЛОР щодо червоних прапорів лише політичною акцією. Про це він повідомив у коментарі до журналістів.
«Комусь заважають прапори, комусь символіка, Львівська облрада завжди збирається вхолосту. Тобто закон прийнятий ВРУ, але не підписаний президентом, тобто в природі його не існує. 116 депутатів облради. які зайняті на роботах, скликані нашвидкуруч для прийняття якихось рішень. Яких - для мене не зрозуміло. Вважаю, що дійство сьогодні – політична акція. А 9 травня – свято, ми його повинні святкувати як день пам’яті людей, які загинули в роки ВВВ», - сказав він.
«Ми живемо в правовій державі. Якщо президент підпише цей закон, то ми члени ПР. як законослухняні громадяни повинні його виконувати. Але я вважаю, що можливо для Львівщині, це буде сприйнято негативом, бо масується червоний стяг, нікому не пояснюється, що це прапор перемоги», - наголосив Ігор Грещук.
За його словами, навряд чи фракція ПР буде опротествувати в прокуратурі сьогоднішні рішення облради, але він ймовірно опротестує законність проведення сьогоднішньої позачергової сесії.
«Бо з нас, депутатів, намагаються зробити хлопчиків по виклику, щоб не сказати згрубше. Бо згідно законодавства і регламенту Львівської облради, таке засідання могло відбутися не раніше, ніж завтра», - пояснив він.
За словами «регіонала», повідомленні про проведення сесії проекти рішень були оприлюднені запізно, що є порушенням регламенту.
Нагадаємо, що сьогодні Львівська облрада звернулася до Президента України Віктора Януковича з вимогою ветувати закон щодо вивішування червоних прапорів на 9 травня.
Жителі села Переволочне готові будувати новий храм
Фото ГУ МНС у Львівській області.
|
Церква Успення Пресвятої Богородиці була розташована на околиці села. Її перенесли до с. Переволочна з с. Ярославця у 1754 р. Богослужіння відбувалися до 1960 р., тоді храм закрили і перетворили на краєзнавчий музей. З 1988 р. богослужіння відновили. Церква була - дерев’яна, крита бляхою, розміром в плані 25 х 8 м, заввишки 25 м, 1754 року забудови, дзвіниця - дерев’яна, розміром в плані 6 х 5 м, заввишки 10 м (пам’ятка архітектури XVIII ст. державного значення). Освітлення електричне, опалення відсутнє.
Як розповідають місцеві мешканці, спочатку першою почала горіти дзвіниця, разом з нею церква. Люди впевнені, що це був навмисний підпал. По-перше, як розповіли селяни, вітер був незначний і дув в протилежний бік від церкви, тому вогонь із дзвіниці, що була розташована за десять метрів від храму, не міг перекинутись. «До того ж святиня почала горіти знизу і, що дивно, практично одразу зсередини, - з жалем розповіли селяни. – Пожежні вже нічого не змогли врятувати». Крім цього, у сейфі знайшли лише обгорілі документи і жодного сліду грошей, які там зберігались. «А ви з преси?» - пролунало перше запитання до нашого журналіста від старенького дідуся пана Михайла. «Так» - відповідаю йому. «ох, шановна тут ваших колег щодня багатенько, і телебачення обласне і столичне, усіх цікавить наш духовний храм, якого уже нема» - продовжує дідусь. « Усе своє життя я прожив у цьому селі, щонеділі ходив на службу, а тепер навіть незнаю що й робити як помру, де відправу робитимуть. Нашому селу тепер вкрай потрібен новий храм і односельчани мене підтримують. Селяни готові навіть гроші зібрати заради будови нового храму.» - розповідає з гіркістю пан Михайло. Люди почали навіть бідкаються, як і чому Всевишній допустив таке у їхньому селі. Як каже пан Михайло жителі спокійні, доброзичливі(у цьому і переконалася наша журналістка) і вони ніколи шкоди один одному не зроблять. Тому підозрівати їх у скоєнні злочині – теж як злочин. Тим часом спілкуючись з отцем Степаном, дізнаємося, що у храмі був безцінний іконостас, якого більше ніде не зустрінете. « Згоріли ікони, старовинна Євангелія, метричні записи… усе. Церква і дзвіниця були оброблені спецзасобами, електрика прокладена належним чином, будь-яке недбале поводження з вогнем теж виключається.» - говорить отець Степан.
середа, 27 квітня 2011 р.
На згарищі церкви XVIII ст у селі Переволочне знайшли мощі
ось такий колишній вигляд мала церква - сьогодні лише згарище. |
Місцеві жителі села говорять, що церква зайнялася не через недбалість чи порушення правил протипожежної безпеки. Зокрема, тому, що минулого року її було оброблено антипіренами. Односельчани висувають версію таку: що спочатку зайнялась дзвіниця, а потім полум’я охопило і церкву. Але ця версія викликає сумніви, оскільки:
•дзвіницю теж обробляли антипіренами,
•якби полум’я поширилось вітром, церква горіла б зверху, а вона горіла знизу,
•вітер дув в іншу сторону, дзвіниця знаходиться на відстані від церкви.
Тим часом слідство триває, деяких свідків події вже опитали. Про те, чи це місцеве населення вине у підпалі - слідство встановлює. «Ми прийшли туди. Там багато людей збирають обгорілі залишки. Вони як на похороні. Думати про те, що ці люди мале якесь відношення до підпал – абсолютно немудро», – описує свої враження експертна комісія.
Тим часом є ще один цікавий момент у цій історії. За словами голови комісії з питань культури, у церкві в спеціальному сейфі зберігалися документи і… гроші. Так от, якщо обгорілі папери є на місці пожежі, то грошей ані сліду: «В сейфі у церкві знаходилися церковні папери і в сейфі були гроші. Якщо обгорілі залишки паперу залишились, то сліду грошей нема», розповідає він.
Детальніший фоторепортаж з місця події нашого журналіста уже в найближчий час.
Оксана Ковальчук.
Церкву XVIII ст у селі Переволочне підпалили навмисно - версія
Отож, виявляється, що ймовірна версія пожежі церкви XVIII ст у селі Переволочна Буського району — навмисний підпал. Про це сьогодні заявив під час розмови з журналістами Орест Шейка, голова постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ Львівської обласної ради. “Церква почала горіти знизу, хоч першою горіла дзвіниця, яка, до речі, знаходиться на доволі значній відстані від церкви (щонайменше 10 м). Навіть, якщо б полум'я перекинулось, то мала б горіти верхня частина церкви (вітер йшов у протилежну сторону). Таким чином розглядаємо версію навмисного підпалу. Окрім того, і дзвіниця і церква минулого року були пророблені антипіренами, тому якийсь випадковий недопалок не міг спричинити пожежу, бо він просто гасне”, - розповів він. “Місцеві мешканці, які збирають уламки, як на похороні, тому думати про них немудро. Більше того, вони вкладали гроші у реставрацію церкви, - каже Орест Шейка. - У сейфі знаходились церковні документи і гроші, так, від документів залишились обгорілі сліди, а от від грошей немає жодного сліду, Тут також виникають підозри”. Орест Шейка наголосив, що під престолом знайшли мощі. “Можливо це мощі пароха з 18 — 19 ст. Це на сьогодні не відомо”, -- додав він.
“Зараз має бути прецедент відбудови втраченої втраченої церкви, - каже Орест Шейка. - Ми будемо відбудовувати втрачене. Тим більше, що це одна з найцінніших церков у Львівській області”.
Нагадаємо, що у ніч на 25 квітня на Львівщині, у селі Переволочна Буського району, згоріла дерев’яна церква XVIII століття, пам’ятка архітектури національного значення.
Вшанували 25 річницю Чорнобильської АЕС
У вівторок, 26 квітня в сесійній залі Буської районної ради відбувся реквієм за жертвами Чорнобильської трагедії- традегії, яка увійшла в історію всього людства. У цей день, 25 річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції, Буський район як і кожен район Львівщини теж на належному організаційному рівні вшанував ліквідаторів та пам'ять жертв техногенної катастрофи. Зокрема, були встановлені на фасадах будівель державні прапори з траурними стрічками, настоятелі церков проводили панахиди за усіма жертвами Чорнобиля. Окрім заходу-реквієму, відповідно до розпорядження голови РДА Володимира Сая №106 «Про відзначення в Буському районі 25-х роковин Чорнобильської катастрофи», в районі проводяться в усіх навчальних закладах уроки пам’яті, виставки тематичних дитячих робіт і малюнків, вечори пам’яті; в бібліотеках діють книжкові виставки, відбуваються круглі столи та зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС. У залі того дня зібралися ліквідатори аварії, постраждалі, ті, хто ризикуючи власним життям і здоров'ям першими були на місці техногенної катастрофи. Вшанувати спільною молитвою прийшли і керівництво райдержадміністрації, районної ради, громадськість Бущини, представники місцевих ЗМІ. Із словами подяки до присутніх звернувся голова РДА Володимир Сай та голова районної ради Володимир Замроз, які говорили про масштаби трагедії, подвиги людей, зокрема бущан, які доклали чималих зусилль для ліквідації наслідків трагедії. Під час заходу у залі виступали вчителі Буської дитячої музичної школи, з їхніх уст лунали сумні та духовні пісні. Виступав також і народний ансамбель пісні та музики "Зорецвіт", який теж виконав ряд пісень.
вівторок, 26 квітня 2011 р.
У Буському районі розшукують водія, який збив чоловіка і втік
У неділю, 24 квітня на автодорозі у селі Задвір’я Буського району невстановлений водій на автомобілі наїхав на пішохода – 27-річного львів’янина. Про це повідомляє прес-служба управління ДАІ у Львівській області. Унаслідок ДТП чоловік отримав тілесні ушкодження – закриту черепно-мозкову травму, перелом коліна. Водій автомобіля після скоєння цієї ДТП з місця аварії втік. Свідків автопригоди закликають зголошуватися за номерами телефонів: 234 09 32 або 102.
У Буському районі згоріла церква XVIII ст
Фото і матеріал з zik.com |
Уночі, з 24 на 25 квітня, у с. Переволочна Буського р-ну Львівської обл. згоріла дерев’яна церква Успення Пресвятої Богородиці (УГКЦ) з дзвіницею, датована XVII ст, пам’ятка архітектури національного значення. Як повідомили РІСУ у Львівській ОДА, на місці події працювала слідча група Головного управління МНС у Львівській області та Управління охорони історичної та культурної спадщини Львівської ОДА.
субота, 23 квітня 2011 р.
У Великодню суботу закінчується Великий піст
Фото з сайту УНІАН. |
Сьогодні у Великодню суботу, закінчується Великий піст. У суботу Страсного тижня згадують про перебування Ісуса Христа у гробі і Зішестя його в пекло для рятування душ померлих, а також готуванню до Великодніх торжеств, що святкуються у ніч із суботи на неділю. На заутрені Великої Суботи плащаницю обносять навколо храму, підносять до відкритих царських воріт і повертають на "гробницю" посередині храму. Літургія у цей день буває пізніше, ніж звичайно, і з'єднується з вечірнею. На службі читаються п'ятнадцять паремій про спасіння людей хресною смертю Спасителя. Незадовго до півночі у всіх храмах служиться всеношна, на якій плащаницю віднесуть у вівтар і покладають на престол. Великодню заутреню, урочисте богослужіння, присвячене воскресінню Христа, звичайно починають опівночі. Протягом Великої Суботи у храмах відбувається освячення великодньої їжі - яєць, пасок. Нагадаємо, за Великоднім столом не варто їсти більше 150-200 грамів м'яса, а кількість алкоголю краще скоротити вдвічі-втричі в порівнянні із звичайною дозою.
пʼятниця, 22 квітня 2011 р.
За пиятику на робочому місці звільнять двох інспекторів ДАІ (доповнено)
Двох інспекторів ДАІ Львівщини буде звільнено з органів внутрішніх справ за пиятику на робочому місці у День працівників ДАІ. Про це 22 квітня у коментарі ЗІКу повідомив начальник УДАІ у Львівській області Василь Струс. «Вони здали зміну в Буському взводі ДПС. Командир взводу прийняв у них зміну. Вони здали зброю і поїхали відпочивати у формі. Вони заїхали у приміщення кафе, де вживали спиртні напої. Туди на обід приїхали журналісти одного із телеканалів, які і зняли ситуацію, коли працівники ДАІ в нетверезому стані виходили з приміщення кафе і сідали за кермо», – розповів Струс. За словами начальника ДАІ Львівщини, порушники будуть звільнені з органів внутрішніх справ. Струс також зазначив, що це перший виявлений випадок пиятики інспекторів ДАІ на робочому місці від початку цього року. Нагадаємо, 14 квітня 2011 року Державтоінспекція України святкувала 14-ту річницю з дня створення служби.
четвер, 21 квітня 2011 р.
ЧИ ВІДЧУВАЄ НИНІШНЯ ВЛАДА ПРЕЗИРСТВО, ЯК ОНОПРІЄНКО?
На електронну адресу Буського порталу надійшов лист від мешканця Буська, котрий розповідає про серійНого вбивцю 20 століття на теренах України, зокрема і Буська. Подаємо його зміст без поправок.
«Наш український народ багатостраждальний. Вміє муки свої витримати, але за що народу такі страждання, такі терпіння. Двадц’яте століття Україна збригнулася від серійоного вбивці, який залишав свій слід по-всій Україні . Люди боялися виходити з хати. Ось знайшов стару буковинську пресу (до речі, «Молодий буковинець» 1998 рік) і наштовхнувся на інтерв’ю з відомим маніяком, серійним вбивцею Онопрієнко. Наведу цитату з його відповіді: «Я ставив експеримент. Йшов центром села Братковичі(Городоцький район). Бачу п’яненького чоловіка, несе у сітці часник. Підійшов і вистрелив йому у спину, і почав чекати, може хтось з’явиться. Відтягнув чоловіка до будинку, бачу, сидить на ганку інший чоловік, сидить і курить. Його навіть не зацікавило, хто стріляв, чому стріляв. Люди сьогодні із черствими душами. Кожен дбає тільки про себе. Настав час дебілізму. Це говорить про те, що сусіду наплювати нині, чи вбили тебе, чи ні.
У місті Буську, коли я вбивав, люди так кричали, що було чути в сусідніх селах. Але ніхто не прийшов на допомогу. Всі позачинялися в будинках і сиділи, як миші. Кожен думав, моя хата скраю».
Про серійного вбивця 20 століття, який орудував в місті Буську, знайшов деяку інформацію в інтернеті. Якщо поритися в архіві, то можна знайти ще цікаву інформацію. Ось наприклад, злочини Онопрієнка у місті Буську: 1. Крадіжка у Палки З.Л., м. Буськ, Львівська область. 5 грудня 1995 року. Потерпіла Палка З.Л. 2.. Замах на вбивство Баранця І.І., м. Буськ, Львівська область. 5 грудня 1995 року. Потерпілий Баранець І.І. 3. Знищення майна Палки З.Л. 5 грудня 1995 року. 4. . Розбійний напад і вбивство сім'ї Новосадів та Кучерявої І.П., м. Буськ, Львівська область. 22 березня 1996 року. Вбито: Новосад М.М., 1960 р.н. Новосад Г.П., 1965 р.н., Новосад Л.М., 1986 р.н., Кучерява І.П., 1970 р.н.".
Ця приголомшлива відвертість вбивці, яку я вказав у листі, дозволяє зрозуміти, що думають посадовці, влада, так звана «еліта», що у Києві, коли бачать, як терплять вчителі, лікарі, вихователі своє злиденне життя. Як і Онопрієнко, вони відчувають не докори сумління, а ... презирство. І, певною мірою, обґрунтоване.
Пан Василь з міста Буськ.
середа, 20 квітня 2011 р.
Відлуння часів війни дає про себе знати
На цьому тижні на
Бузеччині знайшли небезпечну знахідку часів війни.
Як повідомляє спеціальний
регіональний центр швидкісного реагування ОРС СЗ МНС України до них звернулися
представники Буського РВ, і повідомили, що в лісі поблизу села Кізлів мешканці
села натрапили на небезпечну знахідку.
За повідомленням це була
ручна граната, 2 мінометні міни і 9 снарядів 45 го калібру. Наразі небезпечну
зброю вивезли за межі території, а на місці досі працюють еменесники. Територія
знаходиться під охоронною еменесників.
НАТАЛЯ ПАВЛЮК.
вівторок, 19 квітня 2011 р.
Буський район в числі найбільш впорядкованих районів
Фото Оксани Ковальчук. |
Трагедія на автодорозі Буськ - Берестечко
У Львівській області у ДТП загинув 28-річний львів’янин. Інцидент стався 18 квітня о 12.20 на автодорозі сполученням Буськ-Берестечко.
Про це повідомляє прес-служба управління ДАІ у Львівській області. За повідомленням ДАІ, 28-річний водій «Шкоди» не впорався з керуванням, що і стало причиною ДТП. Водій легковика від отриманих травм загинув на місці події, а 53-річний пасажир, отримав тілесні ушкодження. У чоловіка – забій грудної клітки, черепно-мозкова травма. Його госпіталізовано у Радехівську центральну районну. Серед жертв і постраждалих мешканців Буського району немає.
Про це повідомляє прес-служба управління ДАІ у Львівській області. За повідомленням ДАІ, 28-річний водій «Шкоди» не впорався з керуванням, що і стало причиною ДТП. Водій легковика від отриманих травм загинув на місці події, а 53-річний пасажир, отримав тілесні ушкодження. У чоловіка – забій грудної клітки, черепно-мозкова травма. Його госпіталізовано у Радехівську центральну районну. Серед жертв і постраждалих мешканців Буського району немає.
Ажіотажу на продукти перед Великодніми святами - немає
Фото з dreamfood.com.ua |
Напередодні Великодня ажіотажу на основні продукти продовольчої групи – зокрема, на м’ясо та молочні продукти – на Бузеччині не спостерігається, - такого висновку дійшли журналісти «Буського порталу» при моніторинзі цін на ринках Буська. Середня роздрібна ціна на яловичину на продовольчих ринках зараз становить 36,48 грн за кілограм – тобто так, як встановили на 1 січня 2011, на свинину – 39,1 грн. Тобто в нас стабільна ситуація. Щодо цін на молочні продукти, то тут середня ціна на продовольчих ринках для молока нефабричного виробництва становить 6,4 грн (на 1 січня – 6,5. Окрім того, низка магазинів та супермаркетів проводять перед Великодніми святами різні акції зі знижками, що також впливає на ціни.
понеділок, 18 квітня 2011 р.
Буський район отримав 83,3 млн. $ іноземних інвестицій
«Протягом найближчого часу ми маємо значно покращити інвестиційний клімат в області, зробити Львівщину одним з найбільш інвестиційно привабливих регіонів України» - на цьому сьогодні наголосив голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк під час селекторної наради «Про стан залучення іноземних інвестицій в економіку області за 1 квартал 2011 року», передає прес-служба ЛОДА.
Скоро в Олеському замку підніматимуть стелю
Через місяць в одному із залів Олеського замку розпочнуть роботи з демонтажу та підняття рівня стелі на три метри. Робиться це для того, щоб помістити оригінал картини "Битва під Віднем" художника Мартіно Альтомонте (1692 року).lviv.expres.ua повідомив Борис Возницький, директор Львівської галереї мистецтв, під час поїздки з гостями по замках на Львівщині. "Зараз на місці картини знаходиться банер, - розповів Борис Возницький. - А оригінал перебуває на реставрації у Польщі уже три роки. Над картиною працюють і українські, і польські реставратори. Роботи завершуються, тому розпочинаємо роботи з підготовки залу. Картина займала всю стіну. Тому через місяць стелі не буде, ми піднімемо її на три метри, і встановимо тут картину, розміри якої 8 на 8,5 метра". "Цю картину малював художник Мартіно Альтомонте, художник-італієць, який закінчив Римську академію святого Луки. Автор зобразив себе на картині у ролі яничара, який втікає з поля бою, - розповів Борис Возницький. - Є ще одна картина таких же розмірів - "Битва під Парканами". Після реставрації її встановлять у Золочівському замку".
У Буському районі не крадуть транспортні засоби
Від початку 2011 року станом на 18 квітня у Львівській області було викрадено 54 транспортні засоби, 28 з них вже розшукано, що становить 51,9%. За аналогічний період 2010 року на Львівщині було викрадено 84 транспортні засоби, з яких розшукано – 32. Про це повідомляє прес-служба ДАІ у Львівській області.
У 2011 році жодного злочину по крадіжці транспортних засобів не було скоєно цьогоріч на території Буського та 4 районів області.
субота, 16 квітня 2011 р.
У Буському районі висадили 8040 дерев, створили новий парк та яблуневий сад
photo.unian.net |
Як повідомляє офіційна інтернет сторінка Буської РДА станом на 16 квітня у районі: посаджено 150 га нових лісів ДП «Буський держлісгосп», 9га - ДЛГП «Галсільліс»; упорядковано парків, скверів та алей – 36,3 га; полігон твердих побутових відходів в с. Вербляни; ліквідовано 88 стихійних сміттєзвалищ; висаджено 3960 дерев та 2550 кущів; розбито квітники на площі 0,1 га; очищено від сміття 388 км берегової смуги; розчищено 18 джерел; упорядковано 29 футбольних полів та 57 спортивних майданчиків, 49 кладовищ, 86 могил та пам’ятних знаків; очищено від самозасіву 37 км автомагістралі Київ-Чоп та 53 км доріг місцевого значення.
пʼятниця, 15 квітня 2011 р.
Депутати Буської райради попрацювали на славу, розглянувши близько 30 питань
Вчора, 14 квітня відбулася VI сесія VI скликання Буської районної ради. Під час сесії депутати розглянули 29 питань порядку денного, прийняли по кожному з них рішення. Також депутати підтримали ініціативу районної організації ВО «Свобода» звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення послаблення новими законопроектами соціального захисту чорнобильців; скасування введення пені за несвоєчасність здійснення оплати за комунальні послуги громадянами; до обласної ради - з питання підтримки сільськогосподарських виробників та включення пріоритетних об’єктів незавершеного будівництва в Програму капітального будівництва об’єктів соціально-культурного призначення за рахунок коштів обласного бюджету на 2011 рік. Рішенням депутатів було створено тимчасову депутатську комісію по вивченню питання вирубування лісових насаджень біля сіл Циків та Теребежі Олеської селищної ради.
четвер, 14 квітня 2011 р.
Для пільговиків Бущиною курсуватиме «соціальний автобус»
Найближчим часом Буською райдержадміністрацією планується запровадити «соціальний автобус», який перевозитиме громадян пільгових категорій (ветеранів війни, ветеранів праці та пенсіонерів, інвалідів, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС).
Вартість квитка для пільговиків компенсуватиметься з державного бюджету.
Буська райрада створила тимчасову депутатську комісію по вивченню питання вирубки лісу
Буська районна рада, під час свого засідання, сьогодні, створила тимчасову депутатську комісію, яка має за мету вивчити питання вирубування лісу поблизу населених пунктів Циків та Теребежі Олеської селищної ради Буським лісогосподарським дочірнім підприємством ЛГП «Галсільліс».На наступній сесії депутати мають намір заслухати результати діяльності депутатської комісії з цього питання та отримати відповіді від керівника лісогосподарського підприємства Михайла Афанасенка.
Скарби Галичини
Товариство «Просвіти» селища Олесько запрошує на презентацію документального фільму «Відродження королівства, скарби Галичини» режисера-продюсера Даніеля Стоділка(Канада). Зустріч з автором і показ фільму відбудеться у неділю,17 квітня у приміщенні Олеського народного дому. Початок о 16.00 год.
середа, 13 квітня 2011 р.
У Буській РДА відбулося засідання комісії з прав дитини
15-17 квітня "Пласт" святкуватиме 99-ту річницю від дня складання першої пластової присяги.
До Львова, "пластової столиці" України, прибудуть понад 900 пластунів зі Львівської області (зокрема, з Буського району) та інших регіонів, адже 99 років тому тут, у Лінгвістичній академії, було створено "Пласт". Святкування розпочнуться із літургії у церкві святого Юра, адже святий Юрій є покровителем "Пласту". На службі Божій посвятять пластові прапори. Після того відбудеться великий пластовий вимарш до палацу Потоцьких, де проведемо традиційний церемоніал - переведення пластунів на наступний рівень".
Опісля пластуни вирушуть до Личаківського кладовища, де покладуть квіти до могили засновника організації - Олександра Тисовського. У межах акції проведуть флеш-моб (у людних місцях пластуни роздаватимуть агітки, щоб популяризувати організацію та залучати до неї юнаків і юнок).
Молодь проведе екологічну акцію. А ще пластуни проведуть теренову гру та завершать урочистості високою ватрою у парку "Знесіння", що у Львові.
Дотримуйтеcь правил техніки безпеки при користуванні електричним струмом
Останнім часом почастішали випадки не дотримання техніки безпеки при користуванні електричним струмом. Тому, ВАТ «Львівобленерго» Буський РЕМ нададує мешканцям Буського району основні правила:
вівторок, 12 квітня 2011 р.
Відкритий лист до громадян-жителів м. Буська та Буського району!
Останнім часом в районних ЗМІ було надрукрвано матеріал «Врятуймо Максимка». Темою статті було розповідь про Грема Максимка, в життя якого увійшла тяжка недуга, котра, як це не жахливо визнавати, вже відміряла маленькій людині термін. В статті було зазначено номер розрахункового рахунку, на який небайдужі громадяни можуть перераховувати кошти. Перекликаючись з вказаною темою, нещодавно в одній із районних газет було опубліковано статтю «Життя Максимка під загрозою».
Відбувся відкритий діалог правоохоронців райвідділу з головами місцевих рад та журналістами
Сьогодні в сесійній залі районної ради відбулася робоча нарада-зустріч керівника районного відділу ГУМВСУ П. Мороза, його заступників, начальників відділів, дільничних інспекторів з керівництвом райдержадміністрації, районної ради, головами місцевих рад, журналістами місцевих засобів масової інформації. Звіт про роботу структурного підрозділу райвідділу, питання налагодження взаємодії служб міліції громадської безпеки райвідділу з населенням, органами місцевого самоврядування, виконавчою владою щодо профілактики боротьби з злочинними проявами був побудований у формі діалогу. Зокрема, під час зустрічі було охоплено великий спектр питань: організації діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку, ліквідації місць продажу сурогатних алкогольних напоїв та притягнення до відповідальності їх реалізаторів, врегулювання графіків роботи відпочинкових закладів та забезпечення громадського порядку під проведення розважальних заходів, співпраці з місцевими радами по здійсненню профілактичної роботи, боротьби з алкоголізмом, наркоманією.
За час проведеної наради було прийнято рішення, яке дасть змогу біль якісно виконувати свої обов’язки правоохоронцям у тісній взаємодії з головами територіальних громад, структурними підрозділами РДА, які працюють з молоддю, медичними закладами, громадськістю.
понеділок, 11 квітня 2011 р.
Курсанти ліквідовують стихійні сміттєзвалища
Фото Лесі Виноградової. |
У п’ятницю,8 квітня за сприяння начальника Головного управління МНС України в Львівській області Сергія Дмитровського 45 курсантів Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС України протягом дня працювали у селищі Красне по ліквідації стихійних сміттєзвалищ.Молоді хлопці у формі працювали на території Красненської селищної ради, зокрема їхніми зусиллями було розгрібано яр біля річки Гологірки, вичищені обочини дороги, що ведуть до сусіднього села Андріївки, прилеглі території колишнього цукрового заводу, комбінату хлібопродуктів ( КХП). Про те, до спільної роботи з курсантами не долучився жоден мешканець селища. Напевно у цьому вина селищного голови Олега Лотоцького, який не може організувати спільну толоку з мешканцями, задля здоров'я власних дітей. Журналістами "Буського медіа-порталу" не вдалося побачити селищного голову на курсанській толоці.
На цьому тижні "Пласт" відсвяткує 99 років
Фото з uk.wikipedia.org |
15-17 квітня "Пласт" святкуватиме 99-ту річницю від дня складання першої пластової присяги.
До Львова, "пластової столиці" України, прибудуть понад 900 пластунів зі Львівської області (зокрема, з Буського району) та інших регіонів, адже 99 років тому тут, у Лінгвістичній академії, було створено "Пласт". Святкування розпочнуться із літургії у церкві святого Юра, адже святий Юрій є покровителем "Пласту". На службі Божій посвятять пластові прапори. Після того відбудеться великий пластовий вимарш до палацу Потоцьких, де проведемо традиційний церемоніал - переведення пластунів на наступний рівень".
Опісля пластуни вирушуть до Личаківського кладовища, де покладуть квіти до могили засновника організації - Олександра Тисовського. У межах акції проведуть флеш-моб (у людних місцях пластуни роздаватимуть агітки, щоб популяризувати організацію та залучати до неї юнаків і юнок).
Молодь проведе екологічну акцію. А ще пластуни проведуть теренову гру та завершать урочистості високою ватрою у парку "Знесіння", що у Львові.
неділя, 10 квітня 2011 р.
Найбільший годинник міста планують монтувати 19-21 квітня
«Чекав на цю подію 8 років, аж поки новий Голова знайшов кошти. Проект готовий з 2004 року, після мого стажування в Парижі в 2009 та 2010 роках є корективи відповідно до останніх досягнень годинникарства. Годинник який буде на Буській міській раді уже "в процесі", монтаж очікується на 19-21 квітня.» - сказав пан Олексій.
субота, 9 квітня 2011 р.
НА ЗАМІТКУ
«Буський медіа-портал інформаційних новин» - це проект громадянської журналістики, який дає можливість будь-якому читачеві стати нашим народним автором.
5 кроків на шляху до онлайнової журналістиці:
1. Ви можете додавати новини / спостереження, статтю, слух, скаргу, фоторепортаж чи відеосюжет.
2. Відстежуйте, коли доданий матеріал буде опубліковано після перегляду редактором в новинних розділах нашого сайту.
3. Щоб залучити більше читачів до публікації, відправте посилання на неї своїм знайомим.
4. Запропонуйте її прокоментувати. Своєчасно відповідайте на коментарі в своїх публікаціях.
5. «Буський медіа-портал інформаційних новин» - ваш шлях до новизни.
Ви можете надсилати нам:
на електронну пошту buskiy.portal@ukr.net
Новини та спостереження - все, що нове, цікаво, мало кому відомо і, обов'язково, ексклюзивно.
Чутки - те, що десь чули, десь бачили, але не впевнені в достовірності інформації або немає доказів.
Скарги - в короткій формі скаржаться на дії чи бездіяльності чиновників, підприємств, організацій, установ та приватних осіб.
Статті - актуальні теми життя і діяльності суспільства, у сфері культури, політики, економіки, філософії і т. д., написані народними авторами і не публікувалися раніше в інших ЗМІ.
Фоторепортажі, відео - все, що може бути цікаво широкому колу читачів, та знято особисто вами.
Увага! Запозичення цікавих спостережень з електронних засобів масової інформації та інших офіційних сайтів не допускається!
Гідно вшануймо Шашкевича
2011 рік проголошений Роком отця Маркіяна Шашкевича. Саме цього року вшановуємо 200-літній ювілей з дня його уродин. Буський район планує встановити пам’ятник йому у селі Новосілки на території старої школи. Прохання усіх небайдужих надбужанців долучитися до доброї справи. Кошти на пам’ятник можна пересилати на рахунок:
Благодійний фонд підтримки і місцевого розвитку с. Новосілки
р\р 26000301331, ЗКПО 36654884 в філії Буського відділення №6383
ВАТ «Державний ощадний банк України»
МФО 385134, ЗКПО 02762234
Призначення платежу – благодійні внески на спорудження пам’ятника отцю М.Шашкевичу в селі Новосілки. На рахунок уже надіслали перші внески від колективів Буської районної ради, РДА та редакції районної газети «Воля народу».
пʼятниця, 8 квітня 2011 р.
Буськ відзначив 135 річницю Іларіона Свєнціцького
Видатний Свєнці́цький Іларіо́н Семе́нович народився 7 квітня 1876 у Буську Львівської області – помер 18 вересня 1956 у Львові – український філолог, етнограф, музеєзнавець, громадсько-культурний діяч, доктор філологічних наук з 1902 р., дійсний член НТШ з 1914 р.
Цьогоріч 135 річницю від дня народження Іларіона Свєнціцького – вченого етнографа, мистецтвознавця європейського масштабу урочисто відзначили у його рідному місті Буську. З цієї нагоди в читальному залі Буської центральної районної бібліотеки ім. І.Котляревського за круглим столом зібралися представники громадських організацій, журналісти, педагоги, бібліотекарі, усі, кому небайдужа пам’ять про славетного земляка. Присутні оцінили життєвий і творчий шлях видатного вченого і дійшли висновку щодо належного вшанування його пам’яті спеціальними заходами.
Негода вирує...
Вчора, 7 квітня 2011 року, та сьогодні 8 квітня 2011 року сильні пориви вітру призводять до перерви в електропостачанні населених пунктів Буського району.
Як повідомляяє відділ корпоративних зв’язків ВАТ «Львівобленерго», станом на 7 год. 30 хв. 8 квітня 2011 року у Буському районі нема знеструмлених населенних пунктів
Бригади ВАТ „Львівобленерго” здійснюють необхідні заходи для запобігання знеструмлення електропостачання для споживачів. У технічних роботах задіяно бригади та одиниці техніки.
Згідно з прогнозами синоптиків, погодні умови на Львівщині залишатимуться складними протягом 8-10 квітня. ГУ МНС у Львівській області оголосило штормове попередження - у зв’язку з проходженням холодних атмосферних фронтів з північного заходу 08 – 10 квітня характер погоди зміниться, повідомляє прес-центр управління. Пройдуть дощі з переходом в мокрий сніг. Вночі та вранці на окремих ділянках доріг можлива ожеледиця. 08 квітня грози, місцями шквали 17-22 м/с, в окремих районах 25 м/с. Подекуди сильні зливи. 09 квітня пориви північно-західного вітру 17 – 22 м/с, в окремих районах 25 м/с.10 квітня пориви північно-західного вітру 15 – 20 м/с. Температура повітря знизиться на 5 – 10 градусів.
Відзначемо 25 роковини катастрофи на Чорнобильській АЕС
Нещодавно під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Євгена Кичурчака відбулося засідання організаційного комітету по відзначенню 25 роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС.
Відповідно до розпорядження голови РДА Володимира Сая в районі передбачено здійснити ряд заходів, аби вшанувати героїв та жертв Чорнобиля. Серед них: проведення в усіх навчальних закладах уроків пам’яті, виставок тематичних дитячих робіт і малюнків, вечорів пам’яті; в бібліотеках пройдуть книжкові виставки, круглі столи та зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС.
В церквах району передбачено 26 квітня провести панахиди за жертвами техногенної катастрофи, встановити на фасадах будівель державні прапори з траурними стрічками. В сесійній залі Буської райради у цей день відбудеться реквієм за участю керівництва РДА, райради, представників районної організаці «Союз.Чорнобиль.Україна», громадськості.
На наступній сесії Буської районної ради (14 квітня) передбачається прийняття районної програми, яка фінансового підтримає чорнобильців.
Під час засідання оргкомітету також було обговорено проблемні питання медикаментозного забезпечення постраждалих від аварії, шляхи їх вирішення.
четвер, 7 квітня 2011 р.
Знову з перемогою!
З 1 по 3 квітня в італійському місті Малага, що на узбережжі Середземного моря проходив Етап Кубка світу, в складі збірної України з параолімпійського фехтування успішно виступив наш славний земляк Антон Дацко. Команда зі змагання на рапірах зайняла четверте місце. У фехтуванні на рапірі Антон Дацко завоював перше місце, на шаблях – третє. На шляху до перемоги він зустрівся у двобої з білорусом, спортсменом з Гонконгу і угорцем. У фіналі ж з рахунком 15:2 переміг француз. Збірна Україна на цьому етапі Кубка світу виступила досить результативно. Усі сім спортсенів – членів збірної – повернулись додому з 2 золотими, 1 срібної, 4 бронзовами медалями.
середа, 6 квітня 2011 р.
В Буській РДА створено Громадську раду
6 квітня в сесійній залі Буської районної ради відбулися установчі збори по створенню Громадської ради при райдержадміністрації. Від інститутів громадянського суспільства району було делеговано 17 представників.
Під час засідання учасники вирішили до складу Громадської ради включити всіх делегованих, які обрали одноголосно керівником ради правозахисника, керівника громадського об’єднання «Наше місто», депутата Буської міської ради Кузьму Андрія Олеговича. Його заступниками стали: голова Асоціації сільських, селищних та міської рад району Дума Тарас Зіновійович і заступник керівника районної організації «Пласт» станиці «Красне» Національної Скаутської організації України Гураш Людмила Степанівна. Секретарем обрано Шимківа Михайла Степановича – керівника районного Товариства охорони пам’ятників історії та культури.
З створенням Громадської ради та обранням керівного складу учасників зборів привітали голова райдержадміністрації Володимир Сай та голова районної ради Володимир Замроз, які запевнили про всебічне сприяння діяльності новоствореного громадського органу.
Буська мерія планує встановити найбільший годиник міста
Нашим містом ходять чутки, що зовсім скоро мешканці міста Буська матимуть змогу перевіряти час по екслюзивних курантах, які з’являться на вежі міської ради до Великодніх свят. Про те, у скільки обійдеться грошей такий витвір мистецтва для міста, невідомо. Міський голова Ростислав Сліпець замовив годинник у майстра Олексія Бурнаєва. Цей чоловік сам проживає у Львові, кандидат фізико-математичних наук. Дуже полюбляє творити над витворами, що відбивають час. Він серед майстрів, які залишилось в Україні не мало не багато – лише три. Уся Галичина і навіть деякі міста Київської області «живуть» за годинниками Олексія Бурнаєва. Серед і міста Львівської області, це зокрема Дубляни, Городок, Бучач, Мукачево та інші. Такий годиник є спонсорським подарунком певної особи, яка наразі не хоче афішувати свого імені, Буську до 914 дня народження й відзначення 600 ліття з часу присвоєння місту Магдебурзького права. Тим часом, Буська мерія планує встановити найбільший годинник міста до Великодніх свят. Годиник матиме чотири великі циферблати, нічну підсвітку й відбиватиме час на чверть та півгодини ,та годину. Годиник озвучуватиме гімн України. Такий напівмеханічний величезний годинник із курантами - ексклюзивно-авторська робота.
Юні інспектори руху – за безпеку на дорогах!
Юні іспектори руху з Сторонибабської ЗОШ. |
У конкурсі брали участь школярі різного віку. Юні інспектори руху представляли на огляд журі дотепні гумористичні сценки, пісні. танці, діалоги. Школярі продемонстрували непогані знання із правил дорожнього руху. Шкода , що на конкурсі не було жодного представника із служби державтоінспекції. Як розповів методист районного відділу освіти Михайло Шимків пізнавати правила дорожнього руху дітям неабияк допомагає предмет охорони безпеки життєдіяльності. Крім цього, у кожній школі діють загони юних інспекторів руху. Такі конкурси відділ освіти проводить щороку. Щоразу відчувається, що діти, вчителі вдосконалюють свої знання й професійніше готуються до цього конкурсу. Навіть шиють спеціальні костюми, складають пісні, вірші, правдами і неправдами дістають міліцейські костюми, окремі атрибути, якими послуговуються даішніки на дорогах. «Майте машини і будьте здорові», - звучало побажання на конкурсі На жаль, цей предмет у районі сьогодні вивчають лише у трьох школах: Топорівській, Олеській, Сторонибабській. Діти, які пройшли навчання з автосправи, мають право на безкоштовну здачу іспитів на права.
вівторок, 5 квітня 2011 р.
У Буському районі затримали дві цистерни з краденою нафтою
Оперативники відділу боротьби з
економічними злочинами затримали зловмисників, у яких вилучили нафтопродуктів
на 600 тисяч гривень. Про це повідомив ВЗГ ГУМВС України у Львівській області.
Неподалік Ожидова міліціонери
затримали два вантажні автомобілі «Volvo FM-12» з цистернами. Обидві вантажівки
належать мешканці міста Суми. А п’ятеро зловмисників, які займались перекачкою
нафтопродуктів, мешканці Харкова, Кременчука, Сумської та Закарпатської
областей.
Гілку від нафтопроводу довжиною у 2,5
кілометри викрадачі проклали до господарського двору одного з колишніх
підприємств. Там міліціонери виявили металеві бочки, вкопані у землю і
заповнені викраденими нафтопродуктами. Загалом вилучили 150 тонн нафти сирцю
вартістю 600 тисяч гривень, а також насоси високого тиску, шланги та інше
пристосування для перекачування нафти. Проти злочинного угрупування порушили
карну справу. Зараз ведеться слідство. Правоохоронці з’ясовують суму збитків,
вона становитиме кілька мільйонів, адже лише під час затримання вилучили нафтопродуктів
на 600 тисяч гривень. Також встановлюються інші, можливі місця зберігання
викраденої нафти, шляхи реалізації викраденого та місця придбання обладнання
для вчинення незаконної врізки.
Підписатися на:
Дописи (Atom)