УВАГА!

пʼятниця, 11 жовтня 2013 р.

МІНЕРАЛЬНА ВОДА ІЗ ГАЗОМ. СЛАНЦЕВИМ

Мешканці селища Олесько, що на Львівщині, стурбовані рішенням Львівської обласної ради видобувати сланцевий газ на їхній території, і готові протистояти цьому власним життям. 

Чи не щодня в Україні обговорють питання видобутку нетрадиційних вуглеводнів. Одні стверджують, що це тільки дає Україні користь, інші – суцільний ризик. Нещодавно, Львівська обласна рада вирішила дозволити «Шеврону» видобувати сланцевий газ на території Олеської площі попри всі заклики і протести громадськості та експертів. Громади сіл, на території яких або поблизу яких можуть проводити видобування сланцевого газу, вважають, що Львівська обласна рада не мала права голосувати за узгодження згаданого документа, оскільки це суперечить спільним інтересам територіальних громад. Зокрема, сільські ради аргументують свою позицію тим, що угода не пройшла комплексної державної експертизи, згідно з частиною 2 статті 11 Закону України «Про угоди про розподіл продукції», а також в ній не передбачено гарантій для територіальних громад на отримання не менш як 10 відсотків вартості прибуткових вуглеводнів та страхового покриття потенційних ризиків, пов’язаних з реалізацією цієї угоди. 
«Олеська ділянка ніколи у мене не асоціювалась з газом, а з мінеральними водами, Олеським замком», - говорив нещодавно у Львові голова ГО «Бюро екологічних розслідувань», адвокат Дмитро Скрильніков.
А й справді, селище славиться дивовижною властивісттю мінеральної води, яка повертає людям молодість і красу. Що станеться з цілющими джерелами після того, як тут будуть побудовані бурильні вежі?
Не віриться не тільки мені, а й самим жителів селища, які після почутого рішення Львівської обласної ради, обурилися на високопосадовців. На сході селища усі жителі говорили, що готові діяти радикально та відстоювати свої законні права на безпечне майбутнє для дітей.
«Якщо треба, ми готові лягти під колеса тих гіганських машин, що приїдуть на нашу територію. Ми будемо діяти, бо іншого виходу у нас немає. Влада нас не почула...», - говорить 45-річна жителька селища пані Олена.
Її сусідка, Галина, каже, що усім відомо, що всі території на світі, де видобувають сланцевий газ, є спустошеними зонами екологічного лиха. І Олеська площа, яка славиться мінеральними водами та знаменитим старовинним Олеським замком може поповнити цей список «чорного спустошення». Адже про ризики вже не одноразово говорилося та писалося.
Самі жителі Олеської території дуже стурбовані ситуацією навколо добуванням сланцевого газу. З кожним днем вони бояться за життя власних дітей, але готові протистояти цьому режиму в любу хвилину часу. 
Нагадаємо, відповідно до проекту угоди між державою Україна, компанією «Шеврон Юкрейн Б.В.» та ТзОВ «Надра Олеська» про розподіл вуглеводнів, які будуть видобуватись у межах ділянки Олеська, етап геологічного вивчення триватиме п’ять років, і протягом цього часу планується пробурити 13 свердловин. Загалом же з Олеської площі хочуть отримувати мільярди кубічних метрів газу на рік. Якщо знайдуть.
Роман Матвіюк.

2 коментарі:

  1. Патріотичнам свобода на чолі з тягнивбік продалася тим самим зганьбила нашу землю.Не допустити янків на нашій землі !!!

    ВідповістиВидалити
  2. От -от правда. Мінеральна вода з присмаком сланцевого газу...(( Яника - на мило!

    ВідповістиВидалити