УВАГА!

вівторок, 28 червня 2011 р.

Цьогоріч і в Андріївці зафіксовано ехінококоз печінки



В Львівській області склалася напружена епідситуація із захворюваністю людей на ехінококоз. Всього у Львівській області за 10 років зареєстровано 101 випадок ехінококозу, з них у  2010 р. - 10 випадків. У Буському районі теж зафіксовані випадки захворюваності. За останні 10 років у Буському  районі зареєстровано 5 випадків ехінококозу печінки серед населення  (2003р. – с. Ожидів,  2005р. – с. Топорів , 2009р - м. Буськ , 2010 р. – смт. Красне та за біжучий 2011р. – с. Андріївка)Про це повідомляє   Галина Дацків, помічник епідеміолога з медпаразитології Буської СЕС.
  
« Ехінококоз - важке паразитарне захворювання людини - розвивається непомітно, поступово перетворюючись у серйозну загрозу для життя.
     Викликається ехінококоз глистами, які паразитують у кишечнику собак, лисиць, вовків, куниць та інших представників родини собачих. З випорожненням цих тварин яйця ехінококу потрапляють у навколишнє середовище і з травою, овочами, водою потрапляють в організм ссавців, в тому числі сільськогосподарських тварин та людини. Людина може уражатися 4 видами черв`яків роду Echinococcus: echinococcus granulosus, echinococcus multiocularis, echinococcus vogeli, echinococcus oligarthrus. Збудником ехінококозу можуть бути усі зазначені 4 види.
    
Переважно у людини формується ехінококоз печінки – 60-80%, у 20-5% випадків легень, значно менше селезінки, нирок, мозку, кісток, органів малого тазу.
     При локалізації кисти у печінці виникає важкість, ниючий біль у правому підребер’ї, іноді жовтяниця. При легеневій локалізації виникає задишка, слабкість, біль у грудній клітці під час дихання, кашель нерідко супроводжується виділенням кров’янистого харкотиння. Локалізація кист в мозку, серці у черевній порожнині, статевих органах спричиняє порушення функції цих органів. Дуже небезпечні при ехінококозі ускладнення, які пов'язані з розривом пухиря або його нагноєнням. Розрив пухиря відбувається під дією травми, іноді незначної. Це веде до обсіменіння черевної порожнини і розвитку в ній множинних ехінококових пухирів та перитоніту. Ехінококова рідина, що вилилася, може призвести до анафілактичного шоку і смерті хворого.
     Інкубаційний період – від кількох місяців до десятиріч, у залежності від локалізації, чисельності і швидкості росту кисти.
    Діагноз ехінококозу ставиться за результатами  рентгенологічних обстежень, УЗД, методу рентгено-комп`ютерної томографії  та імунобіологічних реакцій.
Інструментальні методи діагностики успішно доповнюють серологічні методи досліджень.
     Оперативне втручання залишається найбільш ефективним методом лікування.
      Профілактика ехінококозу — це комплекс ветеринарно-медичних заходів направлений перш за все на виявлення та знищення джерела інвазії:
-         обстеження і дегельмінтизація домашніх та службових собак;
-         не згодовувати собакам відходи з забійних пунктів;
-         обмежити контакти із собаками, особливо  дітей;
-         мити руки після контакту з тваринами, після роботи на городі;
-         не їсти немиті овочі та фрукти, дикоростучі ягоди;
-     не пити не кип`ячену воду із природних водоймищ.» - ділиться порадами Галина Дацків.

Пам`ятайте, захворювання легше попередити ніж його вилікувати !

Немає коментарів:

Дописати коментар