УВАГА!

вівторок, 8 квітня 2014 р.

СЯЄ ГЕНІЙ КОБЗАРЯ, МОВ У ТЕМРЯВІ ЗОРЯ

Такою була тема відкритого підсумкового  уроку за творчістю Тараса Шевченка, проведеного у 9 класі Заводської ЗОШ І-ІІІ ст. Буського району вчителем української мови та літератури Дарією Дацків.

Учитель емоційно готує школярів до уроку. Вона хоче знайти у них те, що іншим непомітно: відвагу – в скромних, доброту – в черствих, в лінивих – працелюбність, жагу до знань – у всіх. І непомітно струни так торкнути, щоб всі звуки злились в один оркестр, назва якому успішний урок.

   Актуалізацію опорних знань учнів про життєвий і творчий шлях Кобзаря педагог здійснює, використовуючи хронологічний диктант «Біографія Т.Шевченка», літературний диктант «Жанри творів поета», гру «Літературний футбол».

   У вступному слові вчитель наголошує на великому внеску поета у скарбницю української поезії, у розвиток української літературної мови, у світовий мистецький поступ.

А далі ведення уроку беруть у свої руки школярі (використовується інноваційний прийом «учень замість учителя»). Учні, отримавши випереджальне завдання, працювали в групах «Дослідники», «Мистецтвознавці», «Пам'ять». Вони підготували цікавий матеріал про значення творчості Тараса Григоровича, який подали відтворювальним ланцюжком.

 Змістовна презентація, яку підготувала учениця Олена Андрухів під керівництвом учителя, поглибила знання учнів про драматургію Кобзаря, його малярський доробок, щоденник, епістолярну спадщину .

Валеологічна хвилинка змусила учнів заплющити очі і подумки уявити куточок мальовничої України, який би вони порадили поетові включити до своїх офортів.

   Доповідь «Вшанування пам'яті Великого Кобзаря» виголосила учениця Чучман Надія, презентувавши пам’ятники Т. Шевченку в Україні та в світі.

   Підсумком уроку було складання сенканів про Т.Шевченка.

   Багато нового, цікавого ще дізналися школярі. Залишились задоволеними і ми, колеги вчителя, які відвідали цей урок: Політило М.Я., вчитель української мови та літератури, Ступак Л.В., вчитель світової літератури, Бондаренко С.П., вчитель фізкультури, адже мали змогу ще раз виявити той «духовний імпульс», який подала діяльність митця у боротьбі за політичну незалежність і культурне збагачення України.

                                                                          Галина Ковалишин, учитель початкових класів

Немає коментарів:

Дописати коментар