УВАГА!

неділю, 7 серпня 2011 р.

У Господарському суді Львівської області за позовною заявою ВАТ КБ «Надра» розглядається справа про банкрутство фермерського господарства «Гроно», що у селі Яблунівка

У Господарському суді Львівської області за позовною заявою ВАТ КБ «Надра» розглядається справа про банкрутство фермерського господарства «Гроно», що у селі Яблунівка Буського району Львівщини. У процедуру санації ФГ «Гроно» включені близько 650 га паїв, які цьому господарству не належать.
Як розповів керівник ФГ «Гроно» Олексій Курилишин, який раніше орендував паї у селян, свого часу фермерське господарство взяло кредит у банку «Надра» на придбання сільськогосподарської техніки, яка і була заставою для забезпечення цього кредиту, однак у зв’язку з фінансовими проблемами не змогло обслуговувати цей кредит.
«Оскільки коштів у нас не було, банк мав продати з торгів трактор, який був у заставі, і отримані кошти використати для погашення боргу. Але банк усупереч встановленій процедурі вирішив розпочати процедуру банкрутства нашого фермерського господарства, переслідуючи на меті не тільки відібрати техніку, а й земельні паї, які обслуговувались нашим господарством», – розповів Курилишин.
Однак, за його словами, на той час господарство вже розірвало угоди з власниками паїв, після чого селяни передали землю в оренду іншому фермерському господарству «Апогей».

«Банк, проводячи процедуру банкрутства нашого підприємства, у судовому порядку хоче визнати недійсними договори про розірвання оренди з власниками паїв і таким чином забрати ту землю, яку селяни вже передали в інше фермерське господарство», – пояснив Курилишин.
За його словами, у разі, якщо суд визнає недійсними договори про розірвання оренди ФГ «Гроно» з селянами, люди фактично втратять право розпоряджатися своїми паями.
«Ми вважаємо, що у цій справі прослідковується замах на рейдерство. Вони намагаються через процедуру санації відібрати землю, яка їм не належить», – наголосив Курилишин.
Як повідомив представник банку «Надра» у судовому процесі Андрій Білик, борг ФГ «Гроно» перед банком становить 1,3 млн грн. «Нас не цікавлять ніякі паї, нам треба, щоб 1,3 млн грн повернули у банк «Надра». Десь у червні з’явилося фермерське господарство «Серміш Агро» і підписало угоду, що за рік віддасть банку «Надра» 1,3 млн грн., а взамін забере все майно ФГ «Гроно», – розповів Білик.
У той час керівник фермерського господарства «Апогей», яке на сьогодні орендує в людей паї, Михайло Кадиляк заявив, що через судові перипетії йому перешкоджають збирати врожай, через що він терпить значні збитки. Фермер наголосив, що право розпоряджатися земельними паями має тільки власник – селянин.
«У червні 201 року люди розірвали договори з попереднім орендарем. Я упродовж наступних кількох днів уклав договори з селянами, але мені довго їх не реєстрували. Зареєстрували мені їх аж весною 2011 року. Я людям виплатив орендну плату за попередній рік, сплатив податки. Посіяв зернові, уклав з державою договір. Коли ми почали збирати урожай, нам блокували роботу і не дозволяли збирати. Поля охороняла ДСО, яку найняв санатор відповідно до рішення суду», – розповів Кадиляк.
«Є суди – нехай розбираються, але чого має загинути мій урожай, і хто компенсує мені збитки», – наголосив фермер.
За його словами, втрати через невчасний збір урожаю будуть значні. «За моїми розрахунками, через протермінований збір урожаю втрати до 100 тис. грн щодня», – зазначив він.
Юрист ФГ «Гроно» Олег Пелех, коментуючи ситуацію, сказав: «Ми подали кілька апеляційних скарг. Ми хочемо скасувати саму процедуру санації. Друге – ми хочемо скасувати весь процес банкрутства, тому що оцінка майна, яка була проведена, визнана у суді недійсною. Її занизили, і за рахунок того порушили справу про банкрутство. Третє – ми подали апеляційну скаргу на рішення про затвердження плану санації, у якому були включені 167 договорів паїв, які ФГ «Гроно» не належать».
Депутат Львівської облради від фракції «Наша Україна» Тарас Вервега прокоментував ситуацію так: «Питання у тому, що під прикриттям незрозумілих судових рішень чинився супротив збору урожаю, а це прямі втрати. Перешкоди збиранню врожаю можна трактувати як заволодіння чужим майном, перешкоджання використанню власного майна. Процедура триває. Але зерно не буде чекати, його треба збирати вже і вчинення перешкод призведе до того, що не буде врожаю.
Люди як власники земельних паїв добровільно на законних підставах розірвали договори оренди з попереднім орендарем і так само добровільно на законних підставах уклади договори оренди з новим господарем, який їм виплачує орендну плату, і з яким вони хочуть працювати. Те, що зараз відбувається, – у людей фактично хочуть забрати право особисто розпоряджатися їх земельними наділами. Позов є на повернення кредиту банку, заставою у якому був трактор, куплений за кредитні кошти. А як ми знаємо, земля не може бути предметом застави. Хоча зараз представники банку разом з сенатором ведуть мову про те, що земля якимось чином має служити заставою і чи підставою для повернення кредиту, що абсолютно незаконно».
Селяни, які розірвали договір оренди з ФГ «Гроно» і передали паї в оренду ФГ «Апогей» не нарікають на співпрацею з новим фермером. «Ми розірвали угоди з ФГ «Гроно». У червні уклали угоди з Кадиляком (ФГ «Апогей» – ЗІК). Нам виплачують виплати відповідно до угоди. Претензій не маємо ніяких. Нас задовольняє повністю робота цього фермера», – розповів власник паю Зеновій Татарин з Буська.

Немає коментарів:

Дописати коментар