ОЛЕСЬКИЙ ЗАМОК. Фото Лесі Виноградової. |
1 грудня у заповіднику Софія Київська відбулося підбиття підсумків та нагородження переможців Всеукраїнської акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци». Серед 7 чудес України - Луцький Верхній замок (Волинська обл.), Кам’янець-Подільська фортеця (Хмельницька обл.) та Митрополичий палац (м. Чернівці). Окрім цього, спеціальну відзнаку отримав Олеський замок, що на Львівщині.
Про це йдеться на офіційному сайті акції «7 чудес України». Підсумовуючи показники інтернет- та експертного голосування, оргкомітетом акції було визначено такі 7 чудес України у рубриці «замки, фортеці палаци» (за абеткою):
Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця (Одеська обл.)
Алупкінський (Воронцовський) палац (Крим)
Кам’янець-Подільська фортеця (Хмельницька обл.)
Луцький Верхній замок (Волинська обл.)
Митрополичий палац (м. Чернівці)
Палац у Качанівці (Чернігівська обл.)
Хотинська фортеця (Чернівецька обл.)
Окрім цього, оргкомітет вирішив нагородити спеціальними відзнаками акції такі об’єкти (за абеткою):
Бахчисарайський (Ханський) палац (Крим) як унікальний об’єкт культурної спадщини;
Олеський замок (Львівська обл.) як визначний об’єкт культурної спадщини;
Палац Кирила Розумовського у Батурині (Чернігівська обл.) як визначна пам’ятка української історії;
Чигиринська фортеця – Резиденція Богдана Хмельницького (Черкаська обл.) як визначна пам’ятка української історії.
Акція «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» стартувала ще у березні 2010 року. На звання семи чудес у рубриці «замки, фортеці, палаци» претендувало 138 пам’яток з усіх регіонів України. За результатами регіональних презентацій та опитування 100 експертів у галузі туризму, архітектури, історії і культури на другому етапі акції було визначено 21 фіналіста акції. До їх числа увійшло 7 кращих замків, 7 фортець і 7 палаців, які з 22 серпня й змагалися за звання семи чудес України.
З 22 серпня по 1 грудня 2011 року на офіційному сайті акції тривало відкрите інтернет-голосування. Паралельно було проведено всеукраїнське опитування експертів, у якому взяли участь члени оргкомітету акції, представники обласних оргкомітетів, керівники державних інституцій, що опікуються розвитком культури та туризму, представники туристичних операторів, експерти у галузі історії, культури і туризму. Згідно з умовами акції, саме за результатами інтернет-голосування та опитування експертів (з розрахунку 50/50) Оргкомітетом і було визначено переможців акції.
Немає коментарів:
Дописати коментар