УВАГА!

вівторок, 9 жовтня 2012 р.

НОВЕ ОБЛИЧЧЯ БІБЛІОТЕКИ


Сьогодні, 9 жовтня в селищі Красне відбулися урочистості з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек та присвоєння місцевій бібліотеці ім’я галицького видавця, уродженця Красного Івана Тиктора. 
Приміщення бібліотеки. Фото архіву.

Участь у заході взяли керівники бібліотечних закладів району, працівники відділу культури та туризму РДА, члени селищного товариства «Просвіта», керівник апарату райдержадміністрації Юрій Кондзірський, керуючий справами районної ради Богдан Глова, селищний голова Олег Лотоцький, представники районних ЗМІ.
Іван Тиктор (* 6 липня 1896, с. Красне, нині смт. Красне Буського району Львівської області, — †26 серпня 1982, Оттава, Канада) — громадський і політичний діяч, хорунжий УГА, видатний український видавець і редактор.
Народився в заможній сім'ї, навчався в гімназіях Львова і Рогатина, студіював торговельні науки в Тайному українському університеті у Львові, вступив на правничий факультет Львівського університету.
Учасник Першої світової війни, польсько-української (1918-1919) та російсько-української (1919-1920) воєн, доброволець легіону Січових Стрільців. Член підпільної Української Військової Організації.
Довідка
З нагоди відзначення 70-ї річниці утворення Української Повстанської Армії 14 жовтня у смт. Красне в складі соціально-культурного комплексу селища відбудеться офіційне відкриття історико-краєзнавчого музею, одна з постійно діючих експозицій якого буде присвячена звитяжній боротьбі повстанців та останньому Головнокомандувачу УПА, генерал-хорунжому Василю Куку.  Окрім цього в переддень та день відзначення свята відбудуться урочисті заходи, віче, концерти, присвячених 70-й річниці УПА; у населених пунктах району дитячо-юнацький фестиваль мистецтв «Сурми Звитяги»; організовано в бібліотеках району книжкові виставки, виставки архівних документів, фотоматеріалів, презентацій видань, які висвітлюють боротьбу Української Повстанської Армії, ознайомлення учнів загальноосвітніх навчальних закладів, студентської молоді з матеріалами, представленими на таких виставках ; проведення у загальноосвітніх навчальних закладах перші уроки, присвячених УПА та її історичному значенню в українському державотворенні.

Немає коментарів:

Дописати коментар