УВАГА!

середу, 13 серпня 2014 р.

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ЩОДО СУЧАСНОГО СТАНУ З ВІРУСОМ ЕБОЛА В КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ АФРИКИ

За інформаційним повідомленням ВООЗ епідемічна ситуація щодо захворювань, викликаних вірусом Ебола залишається нестійкою, продовжується передача інфекції в місцевих поселеннях та медичних закладах Сьєрра-Леоне, Ліберії та Гвінеї. Вживаються заходи щодо попередження поширення хвороби, локалізації та ліквідації вогнища.

Вірус Ебола став причиною декількох широко висвітлених серйозних епідемій з часу відкриття вірусу в 1976 році. Вірус був виділений в районі річки Ебола в Заїрі. Це дало назву вірусу.
Вірус Ебола передається при прямому контакті з кров’ю, виділеннями, органами або іншими рідинами організму інфікованої людини. Заїрський підтип вірусу передається повітряно – крапельним шляхом. Також є документально підтверджені випадки інфікування людей вірусом Ебола в результаті поводження з інфікованими шимпанзе, горилами і лісовими антилопами, як мертвими, так і живими.
Похоронні обряди, під час яких люди мають прямий контакт з тілом померлого, можуть відігравати значну роль у передачі вірусу Ебола. Важливу роль у поширенні інфекції відіграють гризуни, саме в популяціях гризунів вірус циркулює, лише зрідка переходячи на людину. Висока летальність вірусу не дозволяє інфекції прийняти характер пандемії.
Симптоми вірусу включають високу температуру, кровотечу і пошкодження центральної нервової системи. Летальність може досягати 90%, інкубаційний період складає від 2 до 21 дня. Наразі не існує вакцини чи будь-якого гарантованого методу лікування. Небезпека епідемічного розповсюдження захворювання особливо висока у зв’язку з низьким рівнем розвитку охорони здоров’я в регіоні.
Згідно моніторингових даних Всесвітньої організації охорони здоров’я на 27 липня 2014 року найбільш ураженими вірусом Ебола країнами є:   

Назва країни
Випадки зараження
Смерті
Гвінея
460
339
Ліберія
329
156
Сьєрра-Леоне
533
233
   
Станом на 28 липня 2014 року в Ліберії оголошено карантин, обмеженні громадські збори та закриті всі кордони  окрім трьох сухопутних, на яких встановлено спеціальне обладнання для контролю за вірусом Ебола.
Через випадок першої смерті через враження вірусом Ебола, що стався 22 липня 2014 року в аеропорту м.Лагос, Нігерія, влада оголосила підвищений епідеміологічний стан у всіх аеропортах , морських портах та сухопутних кордонах. У доповіді місцевого представництва ВООЗ сказано, що були виявлені усі 59 контактів з померлим. Наразі за ними здійснюється нагляд лікарів.
Головні зусилля країн та ВООЗ на даний час зосереджені на розширенні і зміцненні епідеміологічних досліджень з виявлення джерела зараження,  ведення хворих та профілактики інфекцій та контролю, координації та забепечення безпеки персоналу.
Між 24 і 27 липня 2014 року, міністерства охорони здоров’я країн Західної Африки повідомили про 122 нових випадки (лабораторно підтверджених, ймовірних і підозрілих) повязаних  із вірусом Ебола. Також 57 випадків смертей були зареєстровані в чотирьох країнах : Гвінея - 33 нових випадків захворювання і 20 смертей; Ліберія – 80 нових випадків захворювання і 27 смертей; Сьєрра-Леоне - 8 нових випадків захворювання і 9 смертельних; Нігерія - 1 новий випадок, 1 смерть.
1 серпня цього року в м. Конакрі відбувся саміт за участю президентів Гвінеї, Ліберії, Сьєрра-Леоне та Кот-д’Івуару, присвячений боротьбі з епідемією Ебола.
Держсанепідслужба та МЗС України рекомендують громадянам України утриматися від відвідання зазначених західно-африканських країн до нормалізації ситуації. 

Буське районне лабораторне відділення 
Бродівького МРВ ЛД ДУ «ЛОЛЦ ДСЕС України»

Немає коментарів:

Дописати коментар