УВАГА!

четвер, 28 квітня 2011 р.

Жителі села Переволочне готові будувати новий храм

Фото ГУ МНС у Львівській області.
Вчора, наша журналістка «Буського порталу» побувала у селі Переволочне, де поспілкувалася з місцевими мешканцями, парахом, щодо церкви 1754 року забудови, яка днями згоріла до тла. Що стало причиною появи вогня у храмі та що надалі робитимуть місцеві жителі без духовного храму – далі у репортажі.
Церква Успення Пресвятої Богородиці була розташована на околиці села. Її перенесли до с. Переволочна з с. Ярославця у 1754 р. Богослужіння відбувалися до 1960 р., тоді храм закрили і перетворили на краєзнавчий музей. З 1988 р. богослужіння відновили. Церква була - дерев’яна, крита бляхою, розміром в плані 25 х 8 м, заввишки 25 м, 1754 року забудови, дзвіниця - дерев’яна, розміром в плані 6 х 5 м, заввишки 10 м (пам’ятка архітектури XVIII ст. державного значення). Освітлення електричне, опалення відсутнє.
Як розповідають місцеві мешканці, спочатку першою почала горіти дзвіниця, разом з нею  церква. Люди впевнені, що це був навмисний підпал. По-перше, як розповіли селяни, вітер був незначний і дув в протилежний бік від церкви, тому вогонь із дзвіниці, що була розташована за десять метрів від храму, не міг перекинутись. «До того ж святиня почала горіти знизу і, що дивно, практично одразу зсередини, - з жалем розповіли селяни. – Пожежні вже нічого не змогли врятувати». Крім цього, у сейфі знайшли лише обгорілі документи і жодного сліду грошей, які там зберігались. «А ви з преси?» - пролунало перше запитання до нашого журналіста від старенького дідуся пана Михайла. «Так» - відповідаю йому. «ох, шановна тут ваших колег щодня багатенько, і телебачення обласне і столичне, усіх цікавить наш духовний храм, якого уже нема» - продовжує дідусь. « Усе своє життя я прожив у цьому селі, щонеділі ходив на службу, а тепер навіть незнаю що й робити як помру, де відправу робитимуть. Нашому селу тепер вкрай потрібен новий храм і односельчани мене підтримують. Селяни готові навіть гроші зібрати заради будови нового храму.» - розповідає з гіркістю пан Михайло. Люди почали навіть бідкаються, як і чому Всевишній допустив таке у їхньому селі. Як каже пан Михайло жителі спокійні, доброзичливі(у цьому і переконалася наша журналістка) і вони ніколи шкоди один одному не зроблять. Тому підозрівати їх у скоєнні злочині – теж як злочин. Тим часом спілкуючись з отцем Степаном, дізнаємося, що у храмі був безцінний іконостас, якого більше ніде не зустрінете. « Згоріли ікони, старовинна Євангелія, метричні записи… усе. Церква і дзвіниця були оброблені спецзасобами, електрика прокладена належним чином, будь-яке недбале поводження з вогнем теж виключається.» - говорить отець Степан.


«У час занепаду села, коли у серцях поселяється зневіра, храм є острівцем спасіння і надії. Тому безумовно це непоправна втрата не лише для національної архітектурної спадщини, а в першу чергу – для мешканців села Переволочна, - зазначив голова постійної депутатської комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ Орест Шейка. – Храм згорів вщент і обстеживши згарище, схильний вважати, що це був все ж таки навмисний підпал». Отож, селяни задумалися, що потрібно дерев’яний храм у с. Переволочна відбудувати заново.
Той, хто хоче допомогти жителям села Переволочне може перераховувати своъ внески на цей рахунок: Отримувач: УГКЦ с. Переволочна, Буське відділення ЗГРУ Приватбанк, р/р 26005053810441; МФО 325321; код за ЄДРПОУ 20779994, Благодійність.

Оксана Ковальчук

Немає коментарів:

Дописати коментар