УВАГА!

пʼятницю, 29 квітня 2011 р.

Депутати Буської райради прийняли важливі звернення до Президента та прем'єр-міністра

Сьогодні відбулося засідання позачергової VII сесії Буської районної ради VI скликання на якому депутатський корпус прийняв ряд важливих звернеть до Президента та прем'єр-міністра. Текст звернення депутатів Буської райради розміщений на офіційній інтернет-сторінці Буської РДА. Ось деякі із них ознайомимо читачів.

1).
" Ми, депутати Буської районної ради, представники громадських і політичних організацій, члени Асоціаціі голів місцевих рад обурені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 року №926-р «Про передачу майнових комплексів військових містечок до сфери управління МВС», внаслідок чого історична пам'ятка місцевого значення - палац графа Бадені - не лише втрачається безповоротно для перспектив соціально-культурного комплексу, але й стане пунктом тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Депутатський корпус підтримав Звернення до Прем’єр-міністра України М. Азарова щодо безоплатного повернення Бущині майнових комплексів військових містечок №11 і №12, які розташовані у м. Буську. Звернення 7-ї позачергової сесії VІ-го скликання Буської районної ради до Прем'єр - міністра України Миколи Азарова.
Вважаємо, що прийняття такого рішення є незаконним без погодження з громадою Бущини, яка категорично проти узурпації перлини архітектури нашого краю силовими міністерствами, що мають намір зробити із цих об'єктів (військових містечок №11,12, м.Буськ, вул.Львівська, 10 та вул.Незалежності,8) не лише закриту зону, але й розсадник екзотичних хворіб та злочинності.
Доводимо до відома, що військові містечка №11 і 12 як об'єкти є єдиним комплексом, у центрі якого - палац графа Бадені, що розташований в історичній частині міста і становить для громади Буського району та області високу архітектурно-мистецьку цінність. Цей палац збудований у 1810 році. З часу побудови до 1939 року палац був літньою резиденцією родини Бадені. Після націоналізації з 1953 року рішенням Львівського облвиконкому переданий у користування Міністерства оборони, у віданні якого ці об'єкти перебували до 2009 року. Архітектура палацу вирішена в стилі # класицизму та неоренесансу, характеризується багатим архітектурним декором дворового фасаду, інтер'єру та екстер'єру. Військове містечко №11, розташоване по вул. Львівській, 10, збудоване у XIX ст. як фільваркове господарство графа Бадені. Обидва вказані військові містечка прилягають до Національного парку імені Івана Франка, який є пам'яткою садово-паркового мистецтва національного значення, місцем проведення культурно-масових заходів і відпочинку жителів міста та району. Місто Буськ (так звана «Галицька Венеція») - одне з найдавніших міст України. Археологічні розкопки Львівського Національного університету минулих років довели, що на плато палацу життя вирувало 8 тисячоліть тому. Письмова згадка датується 1097 роком. Місто багате на пам'ятки археологічної, історичної та архітектурної ваги, що мають загальнонаціональне значення. Ще у 2008 році Управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації скерувало на розгляд Кабінету Міністрів України матеріали для прийняття постанови «Про створення державного історико-архітектурного заповідника «Замки і палаци Львівщини», до складу якого мав би увійти і палац графів Бадені у Буську. Тим паче, дана пам'ятка знаходиться на території городища літописного Бужеська (УІІ-ХШ ст.) - об'єкту культурної спадщини національного значення, занесеного до Державного реєстру нерухомих пам'яток України (130013-Н) згідно з постановою Кабінету Міністрів України №928 від 3 вересня 2009 року.
Починаючи з 1989 року, а згодом з часу розформування військової частини (2004 рік), громадськість, районна і міська влада зверталися у найвищі інстанції та до посадовців України, а саме в Міністерство оборони України, зокрема до Міністра оборони України А.Гриценка, Прем'єр -міністра України Юлії Тимошенко, Президента України, голови Верховної Ради України, Львівської ОДА, Львівської облради, Управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА, щодо позитивного вирішення питання на користь громади (йдеться про безоплатну передачу комплексу військових містечок №11 і №12 у власність територіальної громади міста Буська). Про це свідчать відповідні документи. При цьому слід зазначити, що з часу розформування військової частини Міністерство оборони України не забезпечило належної охорони, що призвело до розкрадання та руйнації історичних цінностей пам'ятки архітектури місцевого значення. 17 січня 2010 року на території Буської міської ради був проведений референдум з даного питання. З 4995 чоловік, які взяли участь в референдумі, 4337 підтримали рішення Буської міської ради «Про заборону розташування на території Буської міської ради пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні».
4596 чоловік також проголосували за пропозицію використання військових містечок №11 та №12, які розташовані на території м. Буськ, як об'єктів соціально - культурного, науково - освітнього та мистецького призначення.
Зважаючи на вищевикладене, вкотре вимагаємо негайно вивчити дану проблему, відмінити розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 року №926-р «Про передачу майнових комплексів військових містечок до сфери управління МВС» і прийняти рішення на користь надбужанської громади, а саме: безоплатно передати комплекс військових містечок №11 і №12 розташованих на території м. Буськ у власність територіальної громади м. Буськ, аби не допустити свавілля, адже ігнорування думки людей призводить до обурення і підвищення соціальної напруги. В разі не вирішення даного питання на користь громади, залишаємо за собою законне право вдаватися до акцій протесту."
29 квітня 2011 року.
2)  Також, під час засідання позачергової VII сесії Буської районної ради VI скликання, депутати прийняли рішення звернутися до Президента України В. Януковича з вимогою застосування права вето щодо Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги), прийнятого Верховною Радою України 21 квітня 2011 року." За текст даного звернення депутати проголосували одноголосно.


Президентові України В.Ф. Януковичу
Звернення 7-ї позачергової сесії VІ-го скликання
Буської районної ради щодо ветування Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років»
" Ми, депутати Буської районної ради висловлюємо обурення з приводу прийняття Верховною Радою України 21 квітня цього року Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», який містить вимоги щодо використання офіційними державними установами червоних прапорів, та вважаємо новоприйнятий закон аморальним, незаконним і неконституційним.
Червоні прапори нерозривно пов'язані із масовим насильством, державним терором і комуністичним геноцидом.
Піднімати такі прапори - означає схвалювати злочини проти людяності, солідаризуватися з масовими вбивцями, виправдовувати геноцид.
Піднімати червоні прапори - означає зухвало глумитися над пам'яттю мільйонів людей, які були замучені більшовицькими катами, вивезені, розстріляні, заморені голодом чи кинуті до концтаборів.
Піднімати червоні прапори - означає знущатися над пам'яттю 100 мільйонів жертв, яких знищив світовий комунізм у XX столітті.
Своїм нечуваним за зухвалістю і цинізмом рішенням Верховна Рада України протиставила себе не лише українській нації, яка найбільше постраждала від комуністичного тоталітаризму, але і світовій громадськості. Після цього рішення кров жертв Биківні, Дем'янового Лазу, Саліни і Катині -І на руках народних депутатів України. Цим блюзнірським рішенням народні обранці розстріляли мертвих співвітчизників ще раз.
Рішення Верховної Ради України суперечить чинному законодавству держави. Відповідно до статті 20 Конституції України та статті 23 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно Державний Прапор України є офіційним Прапором, який повинен використовуватися на будівлях усіх органів державної влади та місцевого самоврядування.
Зважаючи на те Буська районна рада звертається до Вас із вимогою застосувати право вето щодо Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», прийнятого Верховною Радою України 21 квітня 2011 року.
В Україні є лише один-єдиний прапор Перемоги - державний синьо-жовтий стяг.
29 квітня 2011 року








Немає коментарів:

Дописати коментар