УВАГА!

понеділок, 17 березня 2014 р.

В УКРАЇНІ ОГОЛОШЕНА ЧАСТКОВА МОБІЛІЗАЦІЯ

Сьогодні Верховна Рада затвердила указ в. о. президента Олександра Турчинова про часткову мобілізацію. 

За відповідне рішення проголосувало 275 народних депутати.
Згідно із цим законом, усім областям наказано провести часткову мобілізацію військово зобов'язаних. Жителям Криму також надане право мобілізуватись, але на добровільній основі.
Як доповів на засіданні Ради секретар РНБО Андрій Парубій, часткова мобілізація залучить 20 тисяч людей до збройних сил та 20 тисяч бійців до Національної гвардії.
Силовим відомствам, уряду та місцевій владі доручено забезпечити та профінансувати проведення мобілізації.
Як пояснив спікер Ради Олександр Турчинов, головний акцент в мобілізації робитиметься на військових спеціалістах із запасу та людях, які уже проходили службу в армії.
Мобілізація має відбутись протягом 45 днів, але Парубій запевнив, що вона пройде значно швидше.
УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

Що означає часткова мобілізація? "Буський портал" попросив прокоментувати директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентина Бадрака. За його словами, часткова мобілізація зачіпає людей з досвідом військової служби, які протягом певного періоду часу будуть, наприклад, знайомитися з новою технікою, що перебуває на озброєнні ЗСУ.

Не підлягають призову під час мобілізації: 
- військовослужбовці, заброньовані органами державної влади на період мобілізації;

 - військовослужбовці, визнані тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців;

- чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ятеро і більше дітей до 16 років, жінки, на утриманні яких перебувають діти до 16 років;

- зайняті постійним доглядом особи, якій більше ніхто не може забезпечити догляд;
народні депутати і депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Військовозобов'язані можуть бути зараховані у військовий резерв Збройних Сил та інших військових формувань і в добровільному порядку.
Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи. За неявку у військкомат за повісткою ухильникам загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 грн., за порушення законодавства про мобілізацію передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн., за навмисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка — штраф у розмірі від 17 до 51 грн. За ухилення від призову за мобілізацією в ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років. 
Наталя Павлюк.

Немає коментарів:

Дописати коментар