УВАГА!

вівторок, 10 червня 2014 р.

ДЕ У БУСЬКОМУ РАЙОНІ МОЖУТЬ ВИДОБУВАТИ СЛАНЦЕВИЙ ГАЗ, – ПЕРЕЛІК СІЛ

Більше 20 населенних пунктів Буського району під загрозою видобудку сланцевого газу!

До редакції «Буського порталу» звернувся читач з проханням опублікувати інформацію про перелік населенних пунктів Буського району, в яких теоритично можуть добувати сланцевий газ. Загалом на Львівщині так звана «Олеська площа» захоплює територію 336 населенних пунктів.
У довгий список сіл і міст Львівської області, які потрапляють в зону видобутку сланцевого газу за Угодою про розподіл вуглеводнів між державою Україна, ТзОВ «Надра Олеська» та «Шеврон Юкрейн Б.В.», за інформацією Альянсу громадських організацій Львівщини проти видобутку сланцевого газу «Ні сланцевому терору», потрапляють і такі населенні пункти Буського району: Безброди, Богданівка, Балучин, Волиця-Деревлянська, Думниця, Дунів, Забрід, Задвір’я, Кизлів, Кудирявці, Куткір, Лісок, Новий Ріпнів, Новий Милятин, Новосілки, Полоничі, Полтва, Ракобовти, Ріпнів, Русилів, Соколя, Старий Милятин.
На початку листопада минулого року, за словами тодішнього заступника голови Буської районної ради Богдана Гринишина, усі громади Буського району, на території яких здійснюватимуть видобуток вуглеводнів: Купче, Кизлів, Новий Милятин, Новосілки, Задвір’я, Полтва, Балучин, Куткір, не погоджуються з видобутком газу. Проти цього також виступили депутати цих сільських рад під час своїх сесій. 
Посадовець розповів, що кожна з цих сільських рад на своїй позачерговій сесії звернулася до обласної ради з проханням не погоджувати проекту угоду щодо видобутку сланцевого газу в Буському районі.
Нагадаємо, що в межах території селища Олесько планують видобуток сланцевого газу. Водночас на території містечка знаходиться близько 70 джерел. А отже, як вже ми писали, видобуток газу може нести серйозну загрозу для водних ресурсів.
Роман Матвіюк.
КОМЕНТАРІ:
Оксана Онищук, аспіранка Івано-Франківського національного університету нафти і газу

Дослідниця розповідає, що Львівська та Івано-Франківська області мають потужний потенціал водних ресурсів та є одними з найбільш водозабезпечених регіонів України.
Основним джерелом водозабезпечення цієї території є поверхневі води (ріки, озера, ставки та водосховища). За загальними запасами поверхневих вод Львівська та Івано-Франківська області посідають третє місце в Україні. Джерелом якісної питної води в регіоні є підземні води. "Прогнозні ресурси оцінюються в 257,3 млн. кубометрів. Загальні прогнозні ресурси питної води Львівської області становлять 1330 млн. кубометрів", – говорить вона.
Експерти порахували, що необхідний об’єм води в межах Олеської ділянки – при повному введенні її в експлуатацію – складає 2,26 млн. кубометрів, що становить 0,63% загального водозабору Львівської та Івано-Франківської областей на рік. "Потреби води на розробку родовищ природного газу зі сланцевих порід не будуть перевищувати 0,6%", – зауважує дослідниця.
Однак, перебільшеними, як вважає вона, є й побоювання щодо можливого забруднення ґрунтових вод. "На території Олеської ділянки основні горизонти, де відбувається водозабір, залягають на глибині до 300 метрів, до 1 тис. метрів також є водоносні горизонти, які використовуються для господарських потреб. Залягання перспективних сланців перевищує 3 тис. метрів. Крім того, між найглибшим водоносним горизонтом та сланцями розташована 2-кілометрова товща порід. Тріщини, які виникають в породі у процесі гідророзриву пласта, в залежності від щільності та напрямку розриву пласта, можуть досягати максимальної довжини до кількох сотень метрів. Тобто їх величина недостатня, щоб вони досягли рівня ґрунтових вод", – говорить Онищук.

Томас Мерфі, директор Марцельського науково-дослідного та інформаційного центру Університету штату Пенсільванія

Як людина, яка сама живе в зоні видобутку сланцевого газу в Пенсільванії, він також переймається питаннями безпеки і запевняє, що насправді немає проблем із забрудненням, яких побоюється громадськість.
Ключовим моментом є безпека свердловини – безпека контейнерів, поводження з водними ресурсами, викиди в повітря тощо. А для того, щоб реально оцінювати ситуацію, варто мати вихідні дані. Так, наприклад, 25-30% свердловин штату мали природний витік метану. Саме тому є потреба у зміні правил щодо обсадних конструкцій, щоб не було витікання метану.
В коментарі для "Української енергетики" він наголосив на соціально-економічних вигодах для громад від видобутку сланцевого газу та розвитку підприємництва. Томас Мерфі щиро говорить, що це не тільки сильний стимул для розвитку місцевого бізнесу, але й значне працевлаштування населення.

Немає коментарів:

Дописати коментар