УВАГА!

вівторок, 10 червня 2014 р.

АНТОН ДАЦКО ВИГРАВ ЄВРО-2014 У ШАБЛІ

7 червня, у Страсбурзі (Франція) взяв старт ХХVІІ чемпіонат Європи з фехтування.

Паралельно із здоровими мушкетерами боротьбу за нагороди ведуть і спортсмени-паралімпійці. І саме в турнірі фехтувальників-колясочників Україна вже в перший день змагань здобула три нагороди – дві золоті і одну бронзову. Приємно, що дві з них завоювали представники Львівщини.
У турнірі шаблістів (категорія «В») найсильнішим виявився чемпіон світу-2011 і срібний призер Олімпіади-2012, бущанин Антон Дацко. До свого тріумфу на Євро-2014 спортсмен з Буська йшов упевненою ходою. Здобувши у попередньому турнірі в своїй групі чотири перемоги в п’яти боях, галичанин у плей-оф вийшов під третім номером рейтингу. А вже у боях йому не було рівних.
В 1/8 фіналу Дацко здолав опір Шах Рашида з Великої Британії – 15:11. А от у чвертьфіналі на Антона чекала дуель з французом Янніком Іфебом, якому він мінімально програв у групі – 4:5. Цього разу також все вирішив один удар. От тільки наніс його українець – 15:14. З аналогічним рахунком у півфіналі Дацко вирвав звитягу і в свого одвічного суперника, росіянина Тімура Хаматшина. В «золотій» дуелі на Антона чекало протистояння з поляком Адріаном Кастро, який в іншому півфіналі також виявився сильнішим за представника Росії, Альберта Камалова – 15:9.
Фінал для нашого співвітчизника почався не зовсім вдало – 0:2, 1:3, 2:6, 3:7… І ось тут Дацко нарешті знайшов ключик до оборони суперника і наніс п’ять ударів поспіль: 8:7 на користь українця – саме за такого рахунку суперники отримали хвилину перепочинку. Захопивши лідерство, Дацко не дозволив Кастро вирівняти ситуацію в бою і впевнено довів справу до «золотої» звитяги – 15:12.