УВАГА!

понеділок, 23 січня 2012 р.

На Йордан міліція знайшла труп чоловіка


Фото Головного управління МНС
у Львівській област
і

З настанням зими до можливих небезпечних ситуацій додається ще одна - небезпека переохолодження. Різка зміна погоди призводить до падіння температури і значного збільшення числа обморожених людей. Аби убезпечити себе та своїх близьких, необхідно добре знати основні правила надання першої допомоги потерпілому при переохолодженні. Найчастіше серед числа постраждалих виявляються люди, які зневажливо відносяться до прогнозу погоди, або ж ті, в кого просто немає порятунку від холоду (люди, що не мають певного місця проживання). Але найбільший відсоток потерпілих складають люди, що знаходяться в стані алкогольного сп'яніння і тому не контролюють свою поведінку. Багато людей не ставляться серйозно до проблеми переохолодження. Це велика помилка, викликана незнанням статистики, згідно з якою, з цієї причини гине дуже багато людей.
 Тільки з першим снігом на території району вже зареєстровано один смертельний випадок обмороження. На Йордан, 19 січня, до оперативно-диспетчерської служби надійшло повідомлення про те, що біля села Стовпин Буського району був виявлено в полі тіло 22-річного мешканця з ознаками переохолодження. 
   У зв’язку з різким похолоданням та прогнозами синоптиків щодо складних
погодних умов у Львівській області на найближчі дні, Головне управління МНС України в Львівській області звертається до громадян з закликом вжити всіх необхідних заходів, аби уберегти себе і своїх близьких від переохолодження та обмороження.
Рятувальники МНС рекомендують скоротити перебування на морозі і без необхідності не виходити на вулицю. Слід ретельно підбирати одяг - не одягати тісний одяг та взуття, бо це сприяє зменшенню кровообігу та швидкому замерзанню. Перенесення у руках важких предметів – сумок, кошиків тощо – сприяє здавленню судин рук, що сприяє їх швидкому замерзанню.

Варто пам’ятати, що вживання алкоголю сприяє розширенню судин та призводить до втрати тепла, що в свою чергу викликає швидке замерзання. При виявленні ознак обмороження необхідно вжити основні заходи безпеки. При переохолодженні організму, потерпілого, перш за все, потрібно перенести в безвітряне місце, при можливості в тепле приміщення, зняти мокрий одяг, надіти сухий і добре вкрити. Хворому необхідно забезпечити повний спокій. Якщо потерпілий знаходиться у свідомості, йому потрібно дати гарячі напої- чай, кава, молоко, але ні в якому разі - спиртне. Не можна швидко зігрівати хворого, так як це перешкоджає відновленню кровообігу. До приїзду лікарів, потрібно постійно контролювати дихання і пульс. При зупинці дихання - негайно розпочати штучне дихання.
Весь комплекс виконаних заходів дозволить зберегти потерпілому не тільки життя, але і здоров'я, а також дочекатися приїзду швидкої допомоги. Втім, в деяких випадках, коли переохолодження організму не досягає свого критичного рівня, такого лікування може виявитися цілком достатньо, щоб стан людини, що потрапила в подібну екстремальну ситуацію, нормалізувався.

1 коментар:

  1. Хм...цікаво, а чому пані Гаєвська з "Волі народу" передкрувала абзаци інформації з цього сайту у газету без посилання. (№5 від 2.02.2012 "Воля народу". Вкотрий раз переконуюся, що вона ніяка не журналістка, адже нагло передирає інфо.

    ВідповістиВидалити