УВАГА!

пʼятниця, 15 червня 2012 р.

Схід і Захід разом


Нещодавно група школярів Бузеччини відвідали шахтарське місто Горлівка. Це була поїздка в рамках програми обміну між управліннями освіти Львівської та Донецької областей «Схід-захід разом»

Горлівка зустріла нас гостинно, як кажуть з хлібом і сіллю. Нашу делегацію чекала адміністрація школи №47 разом із родинами.  Проживали ми у сім’ях, де про нас постійно піклувалися і робили все, щоб почували ми себе як удома.  Департамент освіти, науки і спорту Горлівської міської ради подбав про культурну програму нашого візиту.
 На другий день ми поїхали на екскурсію до Донецька.  Побували у парку ім. Щербакова, в якому є дельфінарій, дитячі атракціони, затишні алеї, висаджено велику кількість троянд, створено клумби.  Зустріли скульптуру лева, яка подарована місту Львівською делегацією, що презентувала м. Львів на сході.
 Надзвичайне враження справив на нас парк кованих фігур. Парк виник у 2001 році і створений заслуженим діячем мистецтв України Віктором Бурдукою, який подарував міський раді букет кованих троянд, символ того, що Донецьк – місто мільйона троянд. У місті кожного року відбувається фестиваль ковальського мистецтва, створені митцями вироби залишаються на алеях парку.
На бульварі Пушкіна розташовані оригінальні фонтани, скульптури і велика кількість клумб. На алеї знаходиться знаменита «пальма Мерцалова», яка є символом Донеччини і зображена на гербі області.
Чудом сучасної архітектури вважається стадіон «Донбас-Арена». Він має овальну форму, скляний фасад і дах, вміщує 51 504 тисячі глядачів і зроблений у формі діаманта. Перед фасадом стадіону розташований гранітний м’яч, який за допомогою води постійно крутиться.
На третій день ми відправилися у Свято-Успенську Лавру, що у Святогірську.
Православний монастир Московського патріархату розташований над Сіверським Донцем, найбільшою річкою, яка забезпечує водою увесь Донецький край. Крім  церковних споруд є великі крейдяні печери. У печері на крейдяному стовпі є ікона святителя Миколая, до якої звертаються з молитвами і проханнями віряни. Келія монастиря діє лише тоді, коли там проживає 12 монахів. На вершині гори буде зводитися 74 метрова церква.
Четвертий день ми провели у Горлівці. Зранку  побували на презентації школи,  яку підготували наші друзі, разом виготовляли аплікації, співали. Після школи поїхали  у зоопарку на фабрику «Стірол». У зоопарку знаходяться рідкісні тварини: муфлони, білий павич, пухові кури, косулі,  гірські кози, журавель сірий, єноти, лисиці а також поні, вівці, велика кількість водоплавних птахів.
Відвідали  музей мініатюрної книги, в колекції якого понад 8 500 експонатів з 57 країн світу на 103 мовах. Музей створено на основі приватної колекції В.О. Розумова. В жовтні 1957 року розпочав існування музей історії м. Горлівки, який ми відвідали і ознайомилися з пам’ятками історії.
Особливе враження справило на нас перебування в навчальній шахті індустріального технікуму. Ми змогли приміряти шахтарський одяг, спуститися в шахту, спробували працювати шахтарським знаряддям.
 Перед від’їздом у нас була зустріч із заступником мера міста Горлівки і концерт дитячої та юнацької творчості в якому і ми взяли участь.
Ми усі дуже раді, що відвідали Донецький край, побачили багато цікавого і нового. Вдячні департаменту освіти, науки і спорту, адміністрації школи №47, дітям і родинам які нас приймали і всім, хто організував для нас цю поїздку. Уже на зимові канікули чекаємо гостей із Сходу.
                                                      Зоряна Павлюк,
                                                      учениця 4 (8) класу Буської гімназії

Немає коментарів:

Дописати коментар