УВАГА!

четвер, 14 травня 2015 р.

СІЛЬСЬКІ ГОЛОВИ ВИСТУПИЛИ ПРОТИ ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

У Буську сьогодні відбулася вже четверта нарада-обговорення формування перспективного плану об'єднання територіальних громад району. У зустрічі взяли участь керівники районної ради та адміністрації, голови сільських та селищних рад, представники громадськості та ЗМІ.

   «Під час обговорення питання створення на території району шести об'єднаних територіяльних громад, зокрема в частині забезпечення та гарантії надання громадам якісних і доступних публічних послуг, перспектив розвитку інфраструктури адміністративного центру, фінансового забезпечення голови сільських та селищних рад учасники наради одностайно висловилися проти такого об'єднання. Основними аргументами голів було те, що в Україні відсутнє чинне законодавство, яке дає можливість ухвалювати рішення на місцевому рівні, зокрема щодо проведення місцевого референдуму, відсутні процедури та механізми проведення загальних зборів представників громад, підрахунку голосів тощо», – розповів керівник фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Йосиф Ситник, передає прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода».
    Також, за його словами, незрозумілим для голів є перспективи фінансової мотивації таких об'єднань, адже у законі «Про добровільне об'єднання територіальних громад» не зазначено чіткого та прозорого механізму отримання фінансової підтримки (субвенції) об'єднаної територіальної громади, а зазначено, що надання субвенцій з державного бюджету буде встановлювати Кабінет Міністрів України, тобто це відбуватиметься в ручному режимі. З іншого боку, представники громад висловили здивування, чому реформи в Україні намагаються розпочати із фінансового знищення місцевого самоврядування, а не з обіцяного перед виборами реформування Кабінету Міністрів та центральних органів виконавчої влади, та ліквідації обласних та державних адміністрацій.
    На думку представників громади Буського району, процес добровільного об'єднання мав би тривати не менше 3 років, щоби добре вивчити досвід, а також імовірні ризики для тих громад, які першими зроблять крок до об'єднання.
    «Теперішнє намагання адміністративними методами провести штучне об'єднання у нові територіальні громади нагадує процес совєцької колективізації», – наголосили представники громад.

2 коментарі:

  1. Микола Чучман і Євген Кичурчак обламалися з тим що хотіли протягнути поділ на шість громад і подати це в ОДА. І хто обламав Чучмана ?? Його партійний побратим Йосип Ситник, який хотів дізнатися хто малював поділ на 6 громад. Всі промовчали. І Чучман не признався, що малювали це вони з Кичурчаком. Облом Дня.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Це ще раз говорить про те,що районні органи нічого в цій грі не вирішують,а відігравали і відіграють роль посередників і статистів.
      Грядуть вибори до місцевих органів управління і всі хочуть бути білими і пухнастими,зайнявши вичікувальну позицію!

      Видалити