УВАГА!

неділю, 26 квітня 2015 р.

БУСЬКА РО НРУ ПІДТРИМАЛА ПОЗИЦІЮ ХРАНИТЕЛЬКИ МУЗЕЮ ТЕТЯНИ САБОДАШ

У п’ятницю, 24 квітня, в сесійному залі Буської районної ради відбулася конференція Буської районної організації Народного Руху України. Основна мета – підтримати Олеський замок, зокрема позицію хранительки музею Тетяни Сабодаш. Однак було розглянуто і чимало інших питань. 

   Буську районну організацію НРУ від місцевих осередків згідно реєстрації та затвердженого протоколу мандатної комісії представляли 49 делегатів. Участь у конференції взяли і голови громадських організацій, з якими працює Буська РО НРУ, а саме: голова Буської районної організації політв’язнів та репресованих, учасник АТО Сергій Бондаренко, голова Буського Братства ОУН-УПА Мар’ян Длугош, голова Красненської станиці ПЛАСТ Людмила Гураш, Президент Боксерського клубу «Спарта» Василь Стефанів, голова Буської районної асоціації інвалідів Софія Климус та голова Федерації футболу Буського району Степан Вольський. Присутнім на конференції був і голова Львівської крайової організації НРУ, депутат обласної ради Андрій Корнат та голова Львівської обласної організації «Юнацтво» Іван Цюп’як
  Усі присутні одноголосно підтримали звернення місцевого РУХу, а саме: звернення до Президента України П. Порошенка, Прем’єр-міністра України А. Яценюка щодо недопущення передачі картин Альтамонте у діючі культові споруди, звернення до голови Львівської ОДА О. Синютки щодо граничних тарифів на перевезення у Львівській області та звернення до Президента України,  Прем’єр-міністра України та голови Верховної Ради України щодо економічної ситуації в Україні (нижче наведено)
  Також було вирішено питання поїздки 3 травня 2015 року на гору Маківка у Сколівський район з нагоди відзначення 100 років з часу боїв за гору Маківка між підрозділами Українських Січових Стрільців та російською армією (29.04-04.05.1915).
  Окрім цього голова Буської РО НРУ Богдан Глова повідомив про чисельні справи, які вдалося зробити представникам районної організації, зокрема при підтримці таких меценатів як Богдан Козак. Йшлося про допомогу воякам АТО, одиноким, інвалідам по зору, зокрема представникам Українського товариства сліпих, підтримка місцевих громад, а саме про закупівлю необхідних для впорядкування територій 13 місцевих рад матеріалів (фарба, вапно, цемент, пісок, камінь, інвентар, бруківка тощо).
   Не забули і про лікарні. Зокрема Олеській лікарні голова Буської РО НРУ за сприяння Богдана Козака передав тен для бойлера, а також комфорку для електроплити (яку вдалось розшукати аж у Харкові). Не відмовили в допомозі щодо закупівлі стабілізатора для лабораторії, електричної плитки та бланків Красненській лікарні.
  Зрештою не забули й про талановиту молодь. З метою підтримки здорового способу життя та зацікавлення молоді спортом на звернення Богдана Глови, Богдан Козак надав фінансову допомогу спортивній школі кіокушинкай-карате для поїздки на чемпіонат Європи, та боксерському клубу «Спарта» для участі у чемпіонаті Львівської області при БК «Шкіряна рукавичка».
  Також голова Буського РУХу повідомив про написані рухівцями мікропроекти, які перемогли на обласному конкурсі, зокрема мікропроект щодо встановлення огорожі кладовища в смт. Красне. Правда зауважено, що усі кошториси, які складалися осінню 2014 року, через інфляцію, можна викинути, оскільки ціни зросли неймовірно. Тому зараз проходять експертизу нові кошториси і в кінці квітня мають розпочатися роботи по цих проектах. Було згадано ще багато хороших справ. І це при тому, що Народний Рух України – немає жодного депутата Верховної Ради України, жодного представника ані в Уряді, ані в керівництві обласних та районних адміністрацій. Та Богдан Глова наголосив, що якщо кожна районна організація, яка існує в районі, візьме на себе хоча б вирішення однієї корисної справи, то в цілому робота буде відчутною, оскільки проблем настільки багато, що вирішити усе в теперішній ситуації просто не реально.
   Делегатам, яких висунули для участі у Львівській обласній конференції доручено донести позицію Буської районної організації.

ЗВЕРНЕННЯ
конференції Буської районної організації Народного Руху України від 24 квітня 2015 року до
Президента України П. Порошенка,  Прем’єр - міністра України А. Яценюка щодо недопущення передачі картин Альтамонте у діючі культові споруди

  Буська районна організація Народного Руху України глибоко стурбована намаганням окремих посадових осіб держави передати батальні полотна Мартіно Альтамонте 17 століття «Битва під Віднем» (встановлена в Олеському замку) і «Битва під Парканами» (встановлена у Золочівському замку) в собор Св.Лаврентія міста Жовква. Дані картини були віднайдені та відреставровані під керівництвом Героя України Бориса Возницького і відкриті для загального огляду як українським так і закордонним відвідувачам. Ми володіємо інформацією, що на даний час на головну хранительку музею Олеський замок Сабодаш Тетяну Олексіївну вчиняється величезний тиск, щоб не перешкоджала у вилученні цих полотен. 
  Така ситуаціє дивує, оскільки ще 14 серпня 2014 року Буською районною радою прийнято рішення №505 «Про недопущення передачі картин Альтамонте у діючі культові споруди», оскільки за таких обставин є загроза псування таких безцінних історичних реліквій. Громада здивована такою постановкою питання. Невже  нам вдалося зберегти унікальні полотна під час керівництва Януковича, а сьогодні є загроза їхньої втрати?
   Ще під час проведення минулорічної сесії Буської районної ради з цього питання, було наголошено, що позицію про недоцільність переміщення батальних картин також підтримують провідні науковці, мистецтвознавці, громадські діячі та вся громада Львівщини. Наглядова рада із збереження спадщини Бориса Возницького  одноголосно виступили проти переміщення батальних картин у м.Жовкву. З ініціативи Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г.Возницького проведено засідання науково-реставраційної ради за участі провідних вчених та фахівців. За результатами засідання зроблено висновки, що експлуатування зазначених батальних полотен у іншому непристосованому приміщенні матиме значний негативний вплив на їх подальший стан.
    Для їх збереження необхідний стабільний температурно-вологісний режим, який забезпечити у приміщенні костелу неможливо. Зміна даного режиму призведе до деструктивних процесів у структурі творів. Для встановлення картини «Битва під Віднем» в Олеському замку спеціально виконані роботи з підняття даху на 3 метри, затрачені великі кошти на ремонт та реставраційні роботи. Протягом трьох століть цей твір тричі капітально був реставрований. Тим більше, що розміщення даної картини в замку має і історичну прив’язку – герой битви Ян Собеський народився в Олеському замку. 
  Враховуючи викладене, вимагаємо не допустити передачу картин Альтамонте у діючі культові споруди. На фоні тих подій, які відбуваються в нашій країні, вчинення дій, які можуть призвести до знищення  мистецьких цінностей, на нашу думку, є злочином проти держави. Необхідно припинити спекулювати культурною спадщиною і нашою історією та враховувати думку місцевої громади.
  Доручаємо голові Львівської крайової організації Народного Руху України Андрію Корнату оголосити дане звернення  з трибуни Львівської обласної ради. 
    Слава Україні!
  Голова Буської РО НРУ Богдан Глова

Голові Львівської обласної
державної адміністрації
Синютці О. М.

ЗВЕРНЕННЯ
конференції Буської районної організації Народного Руху України від 24 квітня 2015 року щодо граничних тарифів на перевезення у Львівській області

  Враховуючи звернення громадськості, Буської районної асоціації інвалідів, Буської районної громадської організації Політв’язнів та репресованих, Буського Братства ОУН-УПА, Буська районна організація Народного Руху України пропонує внести зміни у розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 2 квітня 2015 року №127/0/5-15 «Про тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, що працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньо обласному сполученні», а саме встановити мінімальну плату за проїзд на відстань між зупинками по невеликих населених пунктах (до 2,5 км.) не більше 2 грн.
  Справа в тому, що 4 грн. в межах одного населеного пункту на невелику відстань (наприклад від Буської автостанції до лікарні, або по смт. Красне) є за дорого, особливо для осіб похилого віку, які потребують лікування. Не справедливим, на нашу думку, є те, що оплата по маршруту з смт. Красне до м. Буськ протяжністю до 8 км становить    4 грн. і оплата по м. Буськ на 1 км - тих самих 4 грн. Проблема в тому, що на рівні держави пенсії та заробітні плати не проіндексували згідно показника інфляції протягом 2014-2015рр., відповідно доходи населення не тільки не зросли, а навіть зменшились.
   Окрім цього, просимо забезпечити пільговий проїзд відповідних категорій людей (особливо інвалідів, учасників бойових дій, ветеранів ОУН-УПА та ін.).
   Голові Львівської крайової організації Народного Руху України Андрію Корнату підняти дане питання на рівні Львівської області.
  Голова Буської РО НРУ Богдан Глова

ЗВЕРНЕННЯ
конференції Буської районної організації Народного Руху України від 24 квітня 2015 року до Президента України,  Прем’єр - міністра України та голови Верховної Ради України щодо економічної ситуації в Україні

  Хоча непроста на даний час ситуація в країні, проте вважаємо, що списувати усе на війну і не пробувати вирішувати проблемні економічні питання також не можна. Хочемо звернути увагу нашої влади всеукраїнського рівня на ряд питань, які турбують громаду і на які не завжди можна знайти відповідь.
   До прикладу, не зрозумілою є дорожня карта так званих реформ по децентралізації. Замість того, щоб більше фінансового ресурсу залишити на місцях, 25% податку з фізичних осіб, який з усіх видів податку є найстабільніший і який найлегше зібрати, у 2015 році з місцевих рад (сільських, селищних, міських) повністю забирають у державний бюджет, а передають на низ проблемі податки: за продаж алкоголю і тютюну, скандальний податок на нерухомість, та податок з автозаправок від продажі пального, яких більшість сіл не мають. В такій ситуації виграють обласні центри та міста обласного значення, а села та селища просто «тонуть». Хоча, якщо населення у селах буде більше пити і курити, то бюджет для них покращиться.
  Правда це не перший удар по місцевому самоврядуванні. Оригінальний «кидок» місцевих рад стався наприкінці 2014 року. Було зафіксовано масове повернення коштів на комунальні дороги до державного бюджету (оскільки це була державна субвенція підтверджена обласною радою з врахуванням кількості населення). Тільки по Буському районі кошти державної субвенції на комунальні дороги повернула не одна місцева рада в загальній сумі біля півмільйона гривень, а по області біля 5 мільйонів? По Україні цифри повернення місцевими радами такої субвенції просто вражаючі. Такого ще ніколи не було. А суть в тому, що попередні роки такі кошти були перехідними і тому чимало місцевих рад запланували ремонтувати дороги після зими в хорошу погоду, а не в грудні. 
   Та в кінці грудня 2014 року Верховна Рада України Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», таку державну субвенцію у 2015 році не передбачає і відповідно державні гроші 2014 року на комунальні дороги для місцевих рад робить не перехідними в наступний рік. Це стає справжньою пасткою для місцевих рад, оскільки ніхто їх про це раніше не попереджав. Так уряд розв’язав проблему поповнення державного бюджету а комунальні дороги залишилися з ямами. Щодо державних доріг, які сполучають населені пункти району, кошти на них практично не виділяються. Не зрозуміло, куди перетікає податок з продажу пального?
   Не володіють місцеві ради навіть власною землею за межами населених пунктів. Рішення за них приймає обласне управління Держземагенства не питаючи думку громади. То в чому полягає децентралізація?
   Та найбільше хвилювання громади викликає знецінення гривні, яке протягом 2014-2015 року сягнуло 300%, в наслідок чого катастрофічно зросли ціни і населення України  в тричі збідніло, опустившись по купівельній спроможності нижче за Африканські країни. На нашу думку, окрім війни на сході України, на це також вплинуло масштабне друкування гривень та неконтрольоване рефінансування банків. Останні, замість того, щоб розраховуватись з вкладниками, скуповували по вигідному курсу валюту та виводили в офшори.
   Окрім цього, значним чинником міцності гривні є наявність у банківській системі депозитних рахунків. Та ми не розуміємо, чому під час інфляції з 1 серпня 2014 року запровадили податок на відсотки з депозитів, а з 1 січня 2015 року збільшили його до 20 %. В результаті усіх вищезгаданих чинників відтік депозитів перетнув позначку 100 млрд. грн.. Банки падають десятками. А це також впливає на міцність національної валюти. Найболючішим є намагання Ощадбанку закрити відділення по селах та селищах, що стає останньою краплею для пенсіонерів, які просто не мають сил їхати в районний центр, щоб отримати пенсію та оплатити комунальні послуги. То ж, якщо центральна влада України терміново не зробить висновків, ситуація в Україні стане катастрофічною.
  Голова Буської РО НРУ   Богдан Глова

Від редакції: Варто відзначити, що Буська РО Народний Рух України першою в районі висловила свою підтримку позиції хранительки музею Тетяни Сабодаш. Але куди поділися в Буському районі інші партійні організації? Чи то з такої вже постійної зайнятості вони готуються до місцевих виборів, чи, може, з байдужості, однак їхню пасивність у цьому питанні нехай вбачає кожен виборець.

21 коментар:

  1. п.Б Глова велике Вам ДЯКУЮ!,що в такий непростий для України час Ви висловлюєте свою громадянську позицію і робите конкретну дію.Цьому прикладу повинні послідувати всі патріотичні організаціі району,це буде перепусткою на виборах до місцевих органів самоврядування.Чому мовчить районний відділ культури на чолі з п.Ціхоцькою,адже вона починала свою кар'єру з НРУ,дивна позиція чи неправда?Успіхів всім нам у цій інформаційній боротьбі!!,

    ВідповістиВидалити
  2. Відбулася дуже позитивна зустріч з Тетяною Сабодаш. Ми обмінялися телефонами та електронними скриньками. Вона розказала, що приїжджали до неї підвечір і тиснули, щоб погодилась віддати ті полотна. Обіцяємо приїхати в Олесько за першої потреби в будь який час ночі. Підтримку обіцяє і наш боксерський клуб «Спарта». Не пощастить тому, хто ризикне знущатися над Олеським замком. Слава Україні !

    ВідповістиВидалити
  3. Дякую Буському медіапорталі за оперативне висвітлення різнопланової інформації. Справді є що почитати !

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Оце є конкретна позиція патріота, нашого земляка п.Богдана Глови,яка ніколи не мінялася на протязі всього періоду незалежності України. І весь досвід,який він здобув перебуваючи у владі іде на користь громаді,а не на глибину власноі кишені.Шановні олеські депутати п.Підвальний,п.Дудак,п.Мала,п.Триндюк-селищний голова,пШатковська-організатор олеського євромайдану,п.Пархуць-голова олеської "Просвіти"п Жолнович! Не сормно? Озвучте свою позицію.
      Чи будете озвучувати перед виборами до місцевих органів самоврядування!!!

      Видалити
    2. Підвальний і Репа також були на конференції і просили підтримати Олеський замок. За решту не знаю.

      Видалити
    3. п.Підвальний і п.Репа перепрошуємо не було оперативної інформаціі.
      Дякуємо за підтримку!

      Видалити
  4. Цілком погоджуюся з порталом: Куди поділися в Буському районі інші партійні організації? Чи то з такої вже постійної зайнятості вони готуються до місцевих виборів, чи, може, з байдужості, однак їхню пасивність у цьому питанні нехай вбачає кожен виборець.

    Розпустити їх усіх в районі, і так користі немає

    ВідповістиВидалити
  5. Та ні відповідь дуже проста.На протязі всіх років незалежності одні і ті ж самі люди балотуються в депутати,по декілька разів перемальовують свої шкури.
    Працюють по схемі"договорняка",тобто ти сьогодні за моє голосуєш,а на слідуючій сесіі я за твоє.Одиниці є,що вболівають за державну справу це такі як п.Б.Глова,який миттєво віреагував на проблему, що підняла хоронителька Олеського замку п.Сабодаж Т.Отаких би депутатів!

    ВідповістиВидалити
  6. Куди не плюнь - там Глова. Шуму завше багато - а на виході нуль!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Ви аноніме 07:57 і є той нуль, бо стояли збоку і нічого не робили, а просто чекали чим це все закінчиться. Як низько і цинічно !!!!

      Видалити
    2. Аноніме 07:57, ви так плюйте,як плює п.Глова,то ми також напишемо позитивні коментарі і вам,а бавитися диванного троля річ невдячна!

      Видалити
    3. Анонім 07:57 якби цікавився культурною спадщиною нашого бузецького краю,тоби навпаки допомагав зберегти ці шедеври мистецтва для своїх же дітей,внуків,правнуків. А то так"перекотиполе".

      Видалити
  7. Ви прошу пана о 7:57 мабуть не з тієї ноги встали. Якби не було шуму то ті полотна давно би вже забрали. Бо до Тетяни приїхали під вечір з міністерства культури та посол України в Польщі Дещиця і конкретно давили щоб ті полотна забрати. А в Київ викликали дочку Бориса Возницького і вона одна протистояла усім чиновникам. Спитайте Тетяни Сабодаш. А це полотно є найвідомішим експонатом Олеського замку, заради якого їдуть туристи. Олеський замок здав за рік 2 млн. грн.. до державного бюджету. То чого ж ви такий розумний анонім не зробили той шум і не захистили Замок. Хто б що не говорив, але Глова хоч щось робить, а ВИ ??????????

    ВідповістиВидалити
  8. Наближаються вибори і мертва партія оживає ,де ви були любі друзі .

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. А що Богдан Глова, Сергій Бондаренко з Богданом Козаком кудись зникали ? Працювали усі роки підряд. Просто після об'єднання з Українською Народною Партією РУХ став значно сильнішим. Правда в публікаціях були лише прізвища без зазначення партійності. Мабуть треба було їм постійно кричати, що вони рухівці. Ви аноніме 21:50 мабуть не з Буського району ?

      Видалити
    2. Ви аноніме 22:53 мабуть дуже би хотіли, щоб вони всі були мертвими. Мабуть своєю працею ВАС дуже дратують, бо не можете пережити, що вони роблять більше ніж ВИ. Та за скоро їх поховали.

      Видалити
    3. Любі друзі а що так Б.Козака на 3 місце запхали якби він не був вашим спонсором фіг би щось зробили.

      Видалити
    4. Слухайте аноніме 8:11. чи як вас там насправді. Коли Теяна Сабодаш просила підтримки за Олеський замок і це був крик душі на усіх сайтах і в газеті, і Дишкант усіх просив, то відреагував РУХ. А ви усі сиділи і дивилися. І тут не потрібно було спонсорів, просто потрібна була оперативність. Завдяки цьому міністерство культури уже «дало задню». А ви тепер сидите біля комп’ютерів і обгаджуєте, замість того щоб самим щось зробити. А те що є такий меценат то що поганого ??? Знайдіть ви такого мецената, щоб вас послухав і робіть добрі справи для людей. Хоча мікропроекти на дитячі майданчики, бібліотеку, музей, огороджу кладовища, які стали переможцями на обласному конкурсі і через це виділені обласні кошти з бюджету, голова РО НРУ Богдан Глова сам особисто писав. То ви також сядьте і напишіть хоч один мікропроект і подайте в обласну раду на конкурс. Вимоги на сайті облради. Будь хто може це робити, але не хоче, бо треба мізки напружити. Краще когось брудом облити. Такий як ви аноніме 8:11 це реп’ях на городі, який скоро вирвуть. Ліпше сходіть в неділю до церкви, помоліться і не грішіть.

      Видалити
    5. Підтримую! Пора анонімну 8.11 сходити до церкви, а то аж жаба давить

      Видалити
    6. Анонім 12:57 ціком Вас підтримую.Поступає оперативна інформація,реагує небайдужа громада і навіть ті аноніми,які мислять на побутовому рівні піддають дискусіі конструктиву і тільки аргументована,толерантна відповідь за деякий час змінить можливо їхню думку.Не судімо їх строго,бо наша історія багата на таку категорію людей,уже з війни на сході можна привести безліч прикладів.І порада піти помолитися в неділю до церкви на часі!

      Видалити
  9. Я повністю згідний, на висловлення своєї підтримки щодо спротиву віддати картини -спонсорської допомоги не треба! Гадити не треба, треба підтримати! Чуєте, свобідко?!

    ВідповістиВидалити