УВАГА!

пʼятниця, 6 березня 2015 р.

ХВОРІЄМО НА СКАРЛАТИНУ

   Впродовж цього року відмічаємо ріст захворюваності на скарлатину у 5 разів в порівнянні з аналогічним  періодом 2014 року. Так,  на території Буського району зареєстровано 5 випадків скарлатини серед дітей в наступних населених пунктах: смт.Красне – 4 випадки, с. Кізлів – 1 випадок. Викликає стурбованість те, що 80% захворілих діти з організованих колективів, де збудник інфекції має можливість активно розповсюджуватися. 

Скарлатина є однією з так званих “дитячих” інфекцій, хоча останнім часом дане захворювання зустрічається і в дорослих. Проте, на відміну від інших “класичних дитячих інфекцій”, що викликаються відповідними вірусами (кір, краснуха, вітряна віспа), скарлатина викликається бактерією – гемолітичним стрептококом. Проти скарлатини немає профілактичних щеплень, тому її неможливо попередити вакцинацією (як, на приклад, кір чи краснуху). Найчастіше на скарлатину хворіють діти від 2 до 10 років, на першому році життя хвороба зустрічається вкрай рідко. Частішають випадки скарлатини саме в осінньо-весняний період. 
Основним джерелом є хворий на скарлатину та будь-яку іншу форму стрептококової інфекції, що викликається гемолітичним типом стрептокока, а також здоровий носій збудника. Бактерія потрапляє в організм дитини повітряно-краплинним шляхом (при кашлі, чханні, розмові), хоча можливе зараження і через продукти харчування, предмети побуту, посуд, брудні іграшки, одяг. Після перенесеної скарлатини залишається стійкий антитоксичний імунітет, тому, на відміну від ангіни, на скарлатину хворіють, переважно, за життя лише 1 раз. 
Скарлатина також має досить серйозні ускладнення. До застосування антибіотиків скарлатина часто закінчувалася розвитком ревматизму  з формуванням придбаних вад серця або захворювань нирок. Нині, за умови грамотно призначеного лікування і ретельного дотримання рекомендацій, такі ускладнення рідкісні. 
Основним заходом профілактики залишається уникнення контакту з хворими. Якщо не вдалося уникнути захворювання, то хвору дитину обов'язково слід ізолювати на 22 дні, особливо від інших дітей, виділивши їй окрему кімнату, окремий посуд, білизну, рушники, іграшки, предмети гігієни. Білизну хворого на скарлатину слід кип'ятити, посуд мити і зберігати окремо, іграшки мити з милом під проточною водою. Особи, що здійснюють догляд за хворою дитиною мають користуватися маскою, щоб не стати носієм стрептокока, поширюючи його серед інших здорових дітей. Кімнату, де перебуває хворий, потрібно регулярно (3-4 рази на добу) провітрювати і проводити щоденне вологе прибирання з застосуванням миючих засобів.
Буське районне лабораторне відділення 
Бродівського МРВ лабораторних досліджень 
ДУ «ЛОЛЦДСЕСУ» 

Немає коментарів:

Дописати коментар