УВАГА!

середу, 8 квітня 2015 р.

ДЕПУТАТИ ПІДТРИМАЛИ "НАДЗВИЧАЙНИКІВ"

"У зв'язку з аналізом тенденцій розвитку техногенних аварій, катастроф і стихійних лих,  прогноз можливих небезпек показує, що на території Буського району зберігається високий ступінь ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Це пояснюється збільшенням антропогенного впливу на навколишнє середовище", - про це йдеться в комплексній програмі забезпечення техногенної та пожежної безпеки у Буському районі на 2015-2018 рр.

У програмі йдеться, щ небезпеки і загрози сьогодні носять більш комплексний, взаємозв’язаний характер. Антропогенна діяльність веде до збільшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Загрози стають джерелом надзвичайних ситуацій у різних сферах життєдіяльності та постійно збільшуються їх масштаби. В останні роки все частіше виникають надзвичайні ситуації специфічного характеру, до яких відносяться катастрофи на спеціальних об’єктах. З’явились нові нетрадиційні види небезпек – в інформаційній сфері, нові види захворювань, тероризм та інші. Тому була розроблена комплексна програма забезпечення техногенної та пожежної безпеки у Буському районі на 2015-2018 роки. Зокрема таку програму детально розробив начальник ДПРЧ-14 ГУ ДСНС України у Львівській області, майор служби ЦЗ Роман Іваськів. Програма була погоджена керівництвом Буської РДА.
   У програмі описано про організаційне забезпечення у сфері техногенної та пожежної безпеки, захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, матеріально-технічне забезпечення у сфері цивільного захисту. Варто відзначити, що особлива увага в програмі надається також оповіщенню населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, на 2015-2018 роки –  200 тис. грн. У розрахунку видатків на реалізацію “Комплексної програми забезпечення техногенної та пожежної безпеки у Буському районі на 2015-2018 роки" щороку "надзвичайники" просять по 50 тис. грн. До прикладу, на забезпечення засобами захисту органів дихання потрібно у 2015, 2016 та в 2017 роках по 10 тис. грн. 
  "Коли нещодавно на пожежі в палаці Бадені наша ланка працювала три години в непридатному для диханні середовищі, - каже Роман Іваськів, -  то ми одні апарати для захисту органів дихання видихали, а другі нам повітрям "набивали" у пожежній частині. Загалом у Буському районі є 9 апаратів захисту органів дихання: три апарати задіяні на кожній зміні, три - резервних і ще три апарати будуть в Олеську. Це - німецькі апарати, які дуже дорогі. Але проблема заключилася в іншому, що дані апарати йдуть у комплекті разом з масками, а маска має бути індивідуальна. Зараз одна така маска коштує 3 500 тис. грн. На сьогоднішній день ми вже чотири маски купили для даних апаратів, на решта потрібні кошти". 
   На позачерговій минулій сесії райради депутати підтримали надбужанських "надзвичайників" та проголосували за програму забезпечення техногенної та пожежної безпеки у Буському районі на 2015-2018 роки.
/Буський медіа-портал/

Немає коментарів:

Дописати коментар