УВАГА!

вівторок, 7 квітня 2015 р.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я 2015: «БЕЗПЕКА ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ»

   7 квітня 1948 року була заснована Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), її призначення – займатись усіма питаннями, пов'язаними зі здоров'ям людства. Починаючи з 1950 року,  7 квітня стали відзначати як – Всесвітній день здоров'я. Кожного року це свято присвячене певній темі. Тема Всесвітнього дня здоров'я у 2015 році – «Безпека харчових продуктів», а проходитиме він під гаслом "Від ферми до тарілки – зробити продукти харчування безпечними!».

    Щорічно смерть приблизно 2 мільйонів осіб, головним чином дітей, пов'язана з небезпечними харчовими продуктами. Патогенні бактерії, віруси, паразити або хімічні речовини, що містяться в їжі, є причиною більше 200 захворювань, від діареї до раку. 
    У цілому по Україні від 12 до 15% молочної продукції, риби і рибної кулінарії, від 7 до 12% м'ясопродуктів не відповідають вимогам стандартів за бактеріологічними показниками. Від 1,5 до 10% проб харчових продуктів містять важкі метали, у тому числі ртуть, свинець, кадмій, мідь, цинк, з них від 2,5 до 5% у концентраціях, що перевищують гранично припустимі.
    Найважливішим чинником передачі збудників кишкових інфекцій є харчові продукти. Буським РЛВ в осередках інфекційних захворювань  для бактеріологічного дослідження відбиралися зразки харчових продуктів (молоко, сметана, творог, кулінарні вироби), у яких 29,4% не відповідають вимогам нормативних документів. В продуктах харчування виявлено патогенну та  умовно-патогенну флору: патогенний стафілокок, протей, цитробактер, клебсієлу.
    В динаміці захворювань на гострі кишкові інфекції серед населення Буського району (дизентерія, сальмонельоз, гастроентероколіт) протягом 2011-2014 років спостерігаємо стабільно високий рівень захворюваності, що у декілька разів вище середньо обласних показників. У минулому році ситуація щодо захворюваності залишалася нестійкою і характеризувалася ростом захворюваності у  1,2 рази в порівнянні з попереднім 2013 роком, а впродовж 3 місяців поточного року відмічаємо показник захворюваності на рівні попередніх років. Питома вага гастроентероколітів становить 86,4%, сальмонельозу – 12,6%, шигельозу– 1% від всіх гострих кишкових інфекцій.
     У зв’язку з актуальністю даного питання Буське районне лабораторне відділення ДСЕСУ  планує проведення ряду заходів щодо доведення тематики безпеки харчових продуктів до населення району. З цією метою проводяться уроки-лекції, круглі столи в загальноосвітніх закладах району.
    Безпека харчових продуктів повинна бути забезпечена на всьому протязі ланцюга виробництва харчових продуктів, починаючи від фермерів і виробників і закінчуючи продавцями і споживачами. ВООЗ пропонує «П'ять найважливіших принципів безпечного харчування»: 
1. Зберігайте харчові продукти в чистоті;
2. Відокремлюйте сирі продукти від готових страв;
3. Піддавайте продукти ретельній тепловій обробці;
4. Проводьте теплову обробку при необхідній температурі;
5. Користуйтеся безпечною питною водою і безпечними сирими продуктами.

  Всесвітній день здоров'я 2015 дає можливість звернути увагу тих, хто працює в різних урядових секторах, фермерів, виробників, працівників роздрібної торгівлі, медичних працівників, а також споживачів на важливість безпеки харчових продуктів і на те, яку роль кожен може зіграти, щоб забезпечити таке становище, при якому кожна людина може відчувати впевненість у безпечності продуктів, що лежать в його тарілці. 

Буське районне лабораторне відділення 

Немає коментарів:

Дописати коментар